آلپاری ❤️ آخرین سایت بروکر الپاری و ارزیابی عملکرد

2286 بازدید
آلپاری

آلپاری Alpari Broker

آلپاری یکی از بروکرهای بسیار قدیمی در سطح جهانی است و جزو اولین بروکرهایی است که به ایرانیان خدمات خود را ارائه کرد. با گذشت بیش از دو دهه از شروع به فعالیت، امروزه نیز بسیاری از تریدرها، بازار فارکس را با کارگزاری آلپاری می‌شناسند. اگرچه این کارگزاری، یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین‌ها است، اما لزوما نمی‌تواند به معنای بهترین بروکر باشد.

در این مقاله قصد داریم تا علاوه بر معرفی کارگزاری الپاری، مزایا و معایب آن را بیان کنیم تا بتوانید بر اساس استراتژی معاملاتی شخصی خود، آلپاری یا بروکر دیگر را برای فعالیت موفق در بازار فارکس، انتخاب نمایید. ابتدا، خلاصه‌ای از این بروکر آلپاری را در جدول زیر مشاهده نمایید.

بروکر آلپاری Alpari
سایت لینک جدید بدون فیلتر
سال تاسیس 1377 یا 1998 میلادی
رگولاتوری FSC - FSA
تعداد نمادها کمتر از 100 نماد
حداکثر اهرم تا 3،000 برابر
اسکالپ و هدجینگ مجاز است
بررسی بروکر آلپاری
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  آلپاری چیست؟

  از آنجاییکه بسیاری از افرادی که به دنبال آلپاری هستند، افرادی هستند که به تازگی با بازار فارکس آشنا شدند، اجازه دهید تا ابتدا بگوییم که آلپاری، یکی از بروکرهای فارکس فعال در ایران است که خدمات واسطه‌گری این بازار را برای تریدرها فراهم می‌کند. همانطور که در مقاله بروکر فارکس چیست توضیح دادیم، بروکرها، واسطه‌هایی هستند که انجام معاملات برروی نمادهای مختلف جهانی را امکان‌پذیر کرده و در ازای ارائه خدمات، درصد بسیار کمی، کارمزد (به شکل اسپرد، کمیسیون و سوآپ)، دریافت می‌کنند.

  تاریخچه تاسیس الپاری

  کارگزاری آلپاری در 3 دی 1377 (یا 24ام دسامبر 1998 میلادی) و در یکی از شهرهای کشور روسیه (شهر کازان) تاسیس گردید. این کارگزاری تا مدت‌ها در حال رشد و پیشرفت بود و رگولاتوری‌های متعددی را دریافت کرد. برای مثال، الپاری در سال 1383 (معادل 2004 میلادی) توانست رگولاتوری معتبر FCA انگلستان، در سال 1385 (معادل 2006 میلادی) رگولاتوری قدرتمند NFA آمریکا و در سال 1389 نیز رگولاتوری ارزشمند CySec قبرس را دریافت کند. اما این روند رو به رشد، تا پنجشنبه سیاه ادامه داشت و پس از آن، سیاست کلی مجموعه تغییر پیدا کرد.

  آیا آلپاری ورشکست شد

  بروکرهای معتبری که در سطح جهانی فعالیت می‌کنند، چندین شعبه در سرتاسر دنیا تاسیس کرده که اگرچه همه‌ی شعبات تحت نظر شعبه‌ی اصلی فعالیت می‌کنند، اما گردش مالی مجزا و مشتریان مخصوص به خود را دارند. به همین جهت نیز آلپاری در سال‌های 1383 تا 1389 رگولاتوری‌های متعددی را برای شعب مختلف خود دریافت کرده بود. در یک رویداد تاریخی در تاریخ 22 دی 1393، بانک مرکزی سوئیس تصمیماتی را در خصوص نرخ برابری فرانک با سایر ارزها گرفت. پیامدهای این تصمیم، باعث شد تا بسیاری از بروکرها متضرر شوند.

  تنها سه روز بعد از تصمیم گیری بانک مرکزی سوئیس، یعنی در تاریخ 25 دی 1393 (معادل 15 ژانویه 2015 یا همان پنجشنبه سیاه)، بازار جفت ارزها تا حدی متشنج شد که تغییراتی به بزرگی 6،000 پیپ ثبت شد. تا پیش از این تصمیم، هر یورو تقریبا معادل 1.2 فرانک سوئیس بود که پس از این رخداد، ارزش آن به 0.85 فرانک کاهش یافت. همچنین دلار نیز 25 درصد ارزش خود را در برابر فرانک از دست داد و نرخ تبدیل آن به 0.89 فرانک کاهش یافت. این معاملات باعث شدند تا شعبه انگلستان آلپاری ورشکست شود.

  در طول یک روز، نه تنها بروکرها مجموعا 1 میلیارد دلار ضرر کرده بودند، بلکه حتی بانک‌های بزرگ دنیا از جمله بانک آلمانی Deutsche Bank تنها در کمتر از یک روز 150 میلیون دلار متضرر شد. در همان زمان، بروکر فارکس تایم (که سرمایه‌گذار مشترکی با آلپاری دارد)، به تنهایی معادل 225 میلیون دلار متضرر شده و ارزش سهام آن نیز تا 90 درصد کاهش یافت. شعبه انگلستان آلپاری نیز (به دلیل وجود مشتریان بسیار زیاد) در آن زمان اعلام ورشکستگی نمود. این اتفاقا نه تنها برروی جفت ارزها (و نتیجتا بروکرها و تریدرها) اثر گذاشت، بلکه باعث تغییر قیمت بسیاری از سهام‌های مهم دنیا شد. افت ارزش سهام چند شرکت مطرح در آن زمان را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید:

  سهام های متضرر در پنجشنبه سیاه

  آیا آلپاری معتبر است؟

  یکی از ویژگی‌های مهمی که می‌توان با توجه به آن، اعتبار بروکر را محک زد، نحوه رفتار با تریدرها در زمان بروز سختی و همچنین نحوه ادامه دادن به فعالیت است. کارگزاری آلپاری به درستی با تریدرها حساب و کتاب کرد و پس از آن، با کاهش هزینه‌ها که بخش مهمی از آن، جمع کردن دفاتر متعدد خود بود، توانست مجددا به فعالیت ادامه دهد. در حقیقت، این کارگزاری با جمع کردن دفاتر خود در نقاط دیگر دنیا، نیازی به رگولاتوری جدید نداشت و همین امر نیز باعث شد که دیگر خبری از رگوله‌های متعدد نباشد.

  در حال حاضر، الپاری در کنار رگولاتوری FSA و FCS که هر دو نیز تا اندازه‌ای معتبر هستند (اما نه به اعتبار NFA آمریکا و CySec قبرس)، اعتبار خود را حفظ کرده و علاوه بر آن، عضو کمیسیون مالی یا همان Financial Commission است. کمیسیون مالی یک نهاد مالی مستقل بوده که وظیفه‌ی آن، بیمه کردن حساب‌های معاملاتی است تا در صورت بروز هرگونه مشکل برای از سمت بروکر، خسارات وارده به تریدرها را تا سقف 20 هزار دلار (به ازای هر شکایت)، پرداخت نماید.

  این دو رگولاتوری نسبتا معتبر و همچنین بیمه‌ی حساب‌های تریدرها به همراه بیش از دو دهه فعالیت به عنوان کارگزاری معتبر، بیانگر اعتبار آلپاری است. البته بازهم نیاز به تاکید است که اگرچه آلپاری بروکر خوبی است، اما لزوما بهترین بروکر برای شروع فعالیت در فارکس و یا فعالیت حرفه‌ای در این بازار، نخواهد بود. انتخاب بروکر باید بر مبنای استراتژی معاملاتی شخصی مشخص شود.

  مزایای کارگزاری الپاری

  به ادعای خود وبسایت الپاری و همچنین داده‌های گردآوری شده توسط پلتفرم‌های معاملاتی متاتریدر، آلپاری بیشترین تعداد تریدر را نسبت به تمامی بروکرهای سطح جهانی دارد. تعداد تریدرهایی که این کارگزاری را انتخاب کرده‌اند، بیش از 2 میلیون نفر بوده و علاوه بر آن، 60 هزار سرمایه گذار از خدمات این بروکر قدیمی فارکس استفاده می‌کنند. برای فهم بهتر تعداد مشتریان، بهتر است بدانید که تعداد تریدرهای فعال در بروکر ifc (که هم قدیمی و هم معتبر است)، تنها 190 هزار نفر است. طبیعتا این استقبال بی دلیل نبوده و به دلیل برخی مزایای این کارگزاری است.

  حساب های معاملاتی Alpari

  به صورت کلی، الپاری 4 مدل حساب مجزا داشته که بر اساس نوع پلتفرم معاملاتی ارائه شده است. این مدل‌ها شامل نانو (که با نام سنت نیز شناخته می‌شود)، استاندارد، ای سی ان و نهایتا حساب پرو ای سی ان است. بر اساس این چهار مدل حساب معاملاتی، الپاری 6 حساب معاملاتی مجزا در اختیار تریدرها قرار داده است که در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

  حساب نانو آلپاری MT4

  حساب نانو آلپاری و یا حساب سنت در سایر بروکرها، حسابی است که واحد مالی آن بر اساس سنت (معادل 0.01 دلار) است. این حساب‌ها مناسب افرادی است که قصد ورود به بازار فارکس با سرمایه‌ی کم را داشته و یا به نوعی تازه‌وارد و غیرحرفه‌ای هستند. از آنجاییکه در این حساب، میزان واریز اولیه، سود، ضرر و … 0.01 می‌شود، ریسک انجام معاملات نیز کاهش خواهد یافت. همانگونه که در نامگذاری این حساب مشخص است، پلتفرم مورد استفاده در این حساب، متاتریدر 4 است.

  حساب استاندارد

  حساب استاندارد بروکر الپاری با حداقل 20 دلار واریز اولیه قابل استفاده بوده که اهرمی تا 500 برابر در متاتریدر 4 و تا 1،000 برابر در متاتریدر 5 را در اختیار تریدر قرار خواهد داد. تعداد نمادهای ارائه شده در این مدل حساب، 35 نماد معاملاتی در متاتریدر 4 و 53 نماد معاملاتی در متاتریدر 5 بوده که انجام معاملات در آن بدون اعمال کمیسیون است. از طرف دیگر، اسپرد این حساب از مدل شناور و حداقل 0.8 پیپ تعیین شده است.

  حساب ای سی ان ECN

  یکی از ویژگی‌هایی که درباره بروکر آلپاری شنیده می‌شود، امکان استفاده از اهرمی تا 3،000 برابر است که در حقیقت مربوط به همین حساب ای سی ان است. حساب ECN در تمامی بروکرها عموما یکی حساب نسبتا پیشرفته و با خدمات و امکانات متعدد است که خوشبختانه در الپاری نیز ارائه شده است. این ویژگی‌ها برای پتلفرم معاملاتی متاتریدر 4 ارائه شده که حداقل مبلغ واریز برای افتتاح این حساب، معادل 300 دلار در نظر گرفته شده است. میزان اسپرد حداقل 0.2 پیپ در نظر گرفته شده و هیچگونه کمیسیونی برروی 67 نماد معاملاتی دریافت نمی‌شود.

  برای افتتاح حساب ای سی ان برروی پلتفرم معاملاتی متاتریدر 5، حداقل مبلغ شارژ اولیه حساب به 500 دلار افزایش یافته و میزان حداقل اسپرد به 0 کاهش می‌یابد. از طرف دیگر، این حساب دارای کمیسیون برروی معاملات بوده که حداقل آن معادل 3.2 دلار به ازای هر لات معاملاتی است. شایان ذکر است که تعداد نمادهای قابل معامله نیز به 66 نماد کاهش یافته است.

  حساب ای سی ان PRO ECN

  حرفه‌ای ترین حساب کارگزاری الپاری، حساب PRO ECN است که تنها برروی پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 ارائه شده است. حداقل اسپرد در این حساب معادل 0 پیپ تعیین شده، کمیسیون معادل 3.2 دلار به ازای هر لات معاملاتی و تعداد نمادها به 78 نماد معاملاتی افزایش یافته است. حداکثر اهرم قابل استفاده در این حساب نیز همانند دو حساب ECN دیگر، تا 3،000 برابر بوده و حداقل مبلغ شارژ حساب نیز 500 دلار است.

  بهترین حساب آلپاری

  همانطور که متوجه شدید، شرایط عمومی حساب‌های این کارگزاری کاملا مورد قبول بوده، اما محدودیت‌هایی نیز به چشم می‌خورد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. اما برای اینکه بتوانید بهترین حساب معاملاتی آلپاری را با توجه به استراتژی معاملاتی خود مشخص کنید، بهتر است از جدول زیر استفاده کرده تا تفاوت انواع حساب‌ها را به سرعت متوجه شوید.

  حساب نانو MT4 استاندارد MT4 استاندارد MT5 ECN MT4 ECN MT5 PRO ECN MT4
  حداقل واریز 1 دلار 20 دلار 100 دلار 300 دلار 500 دلار 500 دلار
  حداکثر اهرم 500 500 1،000 3،000 3،000 3،000
  حداقل اسپرد 0.8 پیپ 0.8 پیپ 0.8 پیپ 0.2 پیپ 0 پیپ 0 پیپ
  تعداد نمادها 35 35 53 67 66 78
  کمیسیون ندارد ندارد ندارد ندارد از 3.2 دلار در لات از 3.2 دلار در لات

  نکته مهم در تمامی حساب‌ها این است که همگی قابلیت تبدیل به حساب اسلامی را داشته که باید یک پروسه‌ی نسبتا اضافی را طی نمایید. با طی کردن این پروسه، هر معامله به مدت 30 روز در حالت اسلامی و بدون سواپ در نظر گرفته شده و اگر یک معامله برای 31 یا بیشتر باز باشد، مشمول پرداخت سواپ خواهد شد. برای تبدیل شدن به حساب اسلامی، باید ابتدا یک ایمیل به همراه تصویر کارت ملی خود را به نشانی Swapfree@alpari.com ارسال نموده و تا 24 ساعت منتظر پاسخ باشید. در پاسخ به ایمیل، یک متن برای شما ارسال شده که باید پس از پرینت گرفتن، آن را امضا نموده و مجددا ایمیل کنید.

  پلتفرم های معاملاتی

  همانطور که مشاهده کردید، الپاری هر دو پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 و 5 را به مشتریان خود ارائه کرده است. علاوه بر قابلیت استفاده از هر دو پلتفرم بروی کامپیوتر و تلفن همراه، این کارگزاری پلتفرم تحت وب نیز در اختیار مشتریان خود قرار داده تا در صورت تمایل، حتی نیازی به نصب پلتفرم معاملاتی نبوده و از همان وب تریدر، امکان انجام معاملات باشد.

  سرعت بالای انجام معاملات

  یکی از مهمترین مزایای استفاده از خدمات این کارگزاری، سرعت بالای انجام معاملات در پلتفرم‌های معاملاتی آلپاری است. طبق ارزیابی‌های انجام گرفته، سرعت انجام معاملات در این کارگزاری نسبتا بالا بوده که برای تریدرها و خصوصا اسکالپرها بسیار نکته‌ی مثبتی است. علاوه بر این موضوع، نداشتن اسلیپیج و یا کم بودن آن در الپاری نیز یکی از مزایای دیگر افتتاح حساب در این کارگزاری است.

  پشتیبانی پارسی زبان آلپاری

  یکی از دلایلی که باعث شده تا یکی از بروکرهای معتبر جهانی به نام روبو فارکس به شدت جایگاه خود را از دست دهد، نداشتن تیم پشتیبانی پارسی زبان است. خوشبختانه آلپاری یکی از قوی‌ترین تیم‌های پشتیبانی پارسی زبان را در تمام روز (یعنی 24 ساعته) فعال نگهداشته که از طریق تلگرام الپاری یا واتزآپ آلپاری قابل دسترسی هستند. همچنین امکان برقراری چت آنلاین از طریق پنل کاربری نیز برای تریدرها فعال شده است.

  اسپرد آلپاری

  یکی از ملاک‌های بسیار مهم در ارزیابی عملکرد بروکرها، میزان کارمزدهای دریافتی است. از آنجاییکه در اکثر حساب‌های الپاری کمیسیونی لحاظ نشده و همچنین قابلیت تبدیل به حساب اسلامی را دارد، برخی از اسپردهای این کارگزاری را در انواع حساب‌ها بررسی کرده و در جدول زیر ارائه نمودیم. همانگونه که مشاهده می‌شود، در بعضی از نمادها، میزان اسپرد در بازه‌ی قابل قبولی قرار می‌گیرند:

  اسپرد نمادها نانو و استاندارد ECN Pro ECN و ECN MT5
  یورو/دلار 1.7 پیپ 1.1 پیپ 0.3 پیپ
  پوند/دلار 2.2 پیپ 1.4 پیپ 0.7 پیپ
  دلار استرالیا/دلار 1.8 پیپ 1.2 پیپ 0.4 پیپ
  دلار/ین 1.8 پیپ 1.2 پیپ 0.4 پیپ
  دلار/دلار کانادا 2.5 پیپ 1.6 پیپ 0.6 پیپ
  طلا/دلار 50 پیپ 33 پیپ 13 پیپ
  بیتکوین/دلار 37.3 دلار (در استاندارد) 31.1 دلار 22.3 دلار

  بهتر است بدانید که در حساب نانو، امکان معامله‌ی رمزارزها وجود نداشته و اسپرد ذکر شده برای بیتکوین/دلار مربوط به حساب استاندارد است.

  کپی تریدینگ PAMM

  آلپاری یکی از اولین کارگزاری‌های فارکسی است که در ایران، امکان کپی تریدینگ را فعال کرده است. در این سیستم، تریدرهایی که وقت کافی برای تحلیل بازار نداشته و یا دانش مناسبی ندارند، می‌توانند سابقه‌ی عملکردی تریدرهای دیگر را مشاهده کرده و معاملات آن‌ها را با توجه به سرمایه‌ی خود، کپی نمایند. این ویژگی در الپاری با نام PAMM ارائه شده و ایده‌ی بسیار کاربردی و مناسبی برای تریدرهای تازه کار است.

  معایب آلپاری فارکس

  به نظر می‌رسد که آلپاری اگرچه مشتریان بسیار زیادی از سرتاسر جهان دارد، اما در مقایسه با سایر بروکرها، به شدت از قافله‌ی ارائه‌ی خدمات جا مانده است. در ادامه، چندین محدودیت این کارگزاری را بررسی خواهیم کرد.

  نمادهای معاملاتی کم

  همانگونه که در بخش حساب‌ها مطرح کردیم، بیشترین نماد قابل معامله در این کارگزاری در حساب PRO ECN و برروی پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 ارائه شده که معادل 78 نماد است. امروزه کارگزاری‌های فارکس حداقل 200 نماد معاملاتی را به مشتریان خود و در حساب استاندارد (که نیاز به دیپازیت کمتری دارد) ارائه می‌نمایند. برای مثال، بروکر آمارکتس بیش از 140 نماد معاملاتی مربوط به سهام را علاوه بر سایر نمادها ارائه کرده است! مجموع نمادهای قابل معامله در IFC نیز به بیش از 600 آیتم می‌رسد.

  به صورت کلی، این کارگزاری 46 نماد جفت ارز فارکس، فلزات گران بهای طلا و نقره، نمادهای نفتی (برنت، وست تگزاس اینترمدیت و گاز)، 17 رمزارز (در حساب‌های حرفه‌ای) و شاخص بورس‌های بزرگ دنیا را به همراه چند سبد سهام ارائه کرده است.

  نداشتن نماد سهام

  بر خلاف بسیاری از بروکرها که امکان معامله برروی سهام‌های ارزشمند جهانی از جمله اپل، تسلا، مایکروسافت، گوگل و … را ارائه کرده‌اند، آلپاری اقدام به ایجاد یک صندوق سهام کرده است که می‌توان برروی چندین سهام به صورت همزمان معامله انجام داد. صندوق‌های مختلف این کارگزاری با نام‌های زیر ارائه شده‌اند:

  صندوق Green ID

  شامل سهام شرکت‌های فعال در بخش فناوری محیط زیستی زیر:

  • Beyond Meat
  • Tesla
  • Enphase Energy Inc. Weyerhaeuser
  • Clean harbors
  • Bloom Energy

  صندوق Mobile ID

  شامل سهام شرکت‌های فعال در بخش مخابراتی زیر:

  • Qualcomm
  • Crown castle int
  • T-mobile US
  • Verizon Communic
  • Apple
  • Qorvo
  • Skyworks solutions

  صندوق Social ID

  شامل سهام شرکت‌های فعال در بخش شبکه‌های اجتماعی زیر:

  •  Facebook
  • Twitter
  • Snapchat
  • Google

  صندوق SpWar ID

  شامل سهام شرکت‌های فعال در بخش هوافضای زیر:

  •  Lockheed Martin
  • Boeing co
  • Northrop Grumman
  • Ball
  • Viasat

  صندوق Vegan ID

  شامل سهام شرکت‌های فعال در بخش کشاورزی زیر:

  •  Beyond Meat
  • Ingredion inc.
  • Bunge limited
  • Archer-daniels

  واریز و برداشت ریالی

  اکثر بروکرهای معتبر و فعال در ایران، صرافی فارکسی را به عنوان رابط امن خود برای تسهیل واریز و برداشت ریالی معرفی کرده‌اند که عموما میزان کارمزد آن‌ها کمتر از 1 درصد است. با این حال، آلپاری صرافی فارکس تاپ چنج را معرفی کرده که نه تنها کارمزد نسبتا بالایی دارد، بلکه حتی قسمت پشتیبانی فارسی زبان خود را از روی سایت حذف کرده است. علاوه بر آن، امکان واریز و برداشت با استفاده از تتر هنوز هم برای کاربران ایرانی فراهم نشده است. در حال حاضر، روش‌های واریز و برداشت این کارگزاری شامل وبمانی، پرفکت مانی، تاپ چینج، اسکریل و نتلر بوده که دو مورد آخر کاربران ایرانی را تحریم کرده‌اند.

  عدم ارائه اطلاعات صحیح در وبسایت

  کارگزاری الپاری هم وبسایت‌های متعددی داشته و هم اطلاعات ارائه شده در هر وبسایت، با دیگری اندکی متفاوت است. یکی از مشکلات اساسی این کارگزاری، عدم ارائه‌ی اطلاعات صحیح در خصوص نمادهای قابل معامله، اسپرد هر نماد و … برای تریدرها بوده که همین موضوع باعث گمراهی کاربران می‌شود. برای اینکه بدانید در هر حساب چه چیزی ارائه شده و اسپرد آن چقدر است، حتما باید ابتدا یک حساب معاملاتی ایجاد نموده و سپس اطلاعات اصلی و صحیح را مشاهده نمایید. ظاهرا تعدد سایت و تعدد شرایط حساب‌ها در کشورهای مختلف، باعث شده تا حتی تیم پشتیبانی این مجموعه نیز گمراه شوند.

  بونوس و مشوق های آلپاری

  همانند اکثر بروکرها، این کارگزاری نیز در بعضی مواقع سال، بونوس‌ها و مشوق‌هایی را برای مشتریان خود در نظر گرفته است. در حال حاضر، بونوس 20 دلاری خوش آمدگویی برای ثبت نام کنندگان جدید در نظر گرفته شده است. پس از ثبت نام در آلپاری، در قسمتی از پنل کاربری، بخشی با نام طرح‌های ویژه وجود داشته که می‌توانید بونوس‌ها و جوایز جدید را در آن مشاهده نموده و در صورتیکه مایل باشید، آن را فعال نمایید.

  آموزش ثبت نام در آلپاری

  برای ثبت نام در این کارگزاری، ابتدا باید وارد سایت اصلی این کارگزاری برای ایرانیان شوید. همانند سایر بروکرها، الپاری نیز چندین وبسایت مختلف داشته که هر کدام برای بخش مشخصی از دنیا طراحی شده است. به دلیل فیلترشدن وبسایت این کارگزاری در ایران، ممکن است آدرس این کارگزاری نیز تغییر نماید، بنابراین، تیم پشتیبانی Irbrokers همواره در تلاش است تا آدرس جدید این وبسایت را برای علاقه مندان به کارگزاری الپاری ارائه نماید. این آدرس در بخش پایین ارائه شده است.

  سایت جدید آلپاری

  در این بخش از مقاله، همواره سعی می‌کنیم تا آخرین آدرس سایت جدید آلپاری را ارائه نماییم. در صورتیکه با کلیک کردن برروی لینک زیر، به سایت آلپاری منتقل نشدید، ممکن است وبسایت مجددا فیلترشده باشد که باید برای دسترسی به آن، آی پی خود را تغییر داده و یا اگر تریدر حرفه‌ای هستید، از آی پی ثابت استفاده نمایید. در اولین قدم، برروی لینک زیر کلیک کنید تا به صفحه ثبت نام کارگزاری آلپاری برای ایرانیان منتقل شوید. اگر زبان وبسایت فارسی نبود، از منوی بالای صفحه، گزینه زبان فارسی را انتخاب نمایید.

  با کلیک برروی لینک فوق، وارد فرم ثبت نام آلپاری شده که تصویر آن در زیر نمایش داده شده است.

  فرم ثبت نام آلپاری

  ابتدا نام و نام خانوادگی خود را به زبان انگلیسی وارد نموده، سپس یک ایمیل معتبر و شماره تلفن همراه معتبر وارد نمایید و سپس تیک گزینه شرایط را زده و در نهایت برروی دکمه ادامه کلیک نمایید. دقت داشته باشید که در مراحل احراز هویت بعدی، باید هم ایمیل و هم شماره تلفن خود را تایید نمایید، بنابراین از صحت اطلاعات وارد شده، مطمئن شوید. با زدن دکمه‌ی ادامه، به صفحه‌ی بعدی منتقل می‌شوید که در تصویر بعدی نمایش داده شده است:

  در این فرم، کشور تابعیت را ایران قرار داده تا تابعیت نیز به صورت اتوماتیک تبدیل به ایران شود. سپس نام شهر خود را به انگلیسی وارد نموده تا نام صحیح را از میان لیست کشویی انتخاب نمایید (برای مثال، شهر Tehran را وارد کنید) و در انتها برروی گزینه ادامه کلیک نمایید.

  ثبت نام در الپاری

  پس از تکمیل اطلاعات فوق و فشردن دکمه ادامه، به صفحه احراز مالکیت ایمیل و شماره تلفن همراه منتقل خواهید شد که در تصویر زیر نمایش داده شده است:

  در صفحه‌ی بعدی که در تصویر بعدی نمایش داده شده است، باید یکی از روش‌های تایید ایمیلی یا پیامکی را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که در هر صورت، هر دو مورد (ایمیل و پیامک) باید تایید شوند. در حال حاضر، در این مرحله باید یکی از این دو روش را انتخاب نموده (تیک کنار E-mail یا SMS را بزنید).

  سپس اعداد داخل تصویر را در باکس وارد نموده و سپس برروی گزینه‌ی دریافت کد کلیک نمایید. با این کار، یک کد چهار رقمی چه از طریق ایمیل و چه از طریق پیامک برای شما ارسال خواهد شد که با وارد کردن آن در داخل باکس کد، می‌توانید باقی مراحل را دنبال کنید.

  زدن تیک “دریافت تبلیغات” اختیاری بوده و می‌توانید آن را خالی گذاشته و برروی دکمه انتخاب صفحه با عنوان اتمام ثبت نام کلیک نمایید تا به صفحه‌ی بعدی، یعنی تعیین رمز عبور منتقل شوید.

  تایید ایمیل الپاری

  در صفحه‌ی جدید که تصویر آن در زیر نمایش داده شده است، باید رمز عبور خود را وارد نمایید:

  انتخاب رمز عبور در آلپاری

  دقت داشته باشید که رمز انتخابی باید حداقل شامل 8 کاراکتر، یک حرف انگلیسی بزرگ، یک حرف انگلیسی کوچک و اعداد باشد. به منظور ارتقای امنیت حساب کاربری، استفاده از کاراکترهای خاص نیز توصیه شده است که اجباری نیست. پس از ورود رمز، آن را مجددا در باکس پایین وارد نموده و نهایت برروی گزینه فعال سازی کلیک نمایید. تا وارد پنل کاربری شخصی آلپاری شوید.

  فعال سازی پنل کاربری شخصی

  پس از ورود به پنل کاربری، از منوی بالای صفحه، به روی قسمت حساب من رفته و سپس برروی گزینه‌ی اطلاعات شخصی کلیک نمایید تا وارد صفحه‌ی جدید شوید.

  در صفحه‌ی باز شده، وارد بخش حساب من در پنل کاربری آلپاری خواهید شد که در ادامه، تنظیمات مورد نیاز را به شما آموزش خواهیم داد:

  اگر در مرحله قبلی ایمیل خود را تایید کرده باشید، نیاز است تا در این صفحه، شماره تلفن همراه خود را تایید نمایید. در صورتیکه شماره تلفن را از طریق پیامک تایید کرده باشید، نیاز است تا ایمیل خود را تایید نمایید. برای این کار، برروی دکمه تایید ایمیل کلیک نموده تا یک کد برای شما ارسال شود.

  سپس یک ایمیل برای شما ارسال خواهد شد که باید برروی قسمت Confirm my email کلیک نموده تا ایمیل شما تایید شود. اگر مایل هستید که ایمیل‌های خود را به زبان فارسی دریافت نمایید، در قسمت زبان ایمیل های ارسال گزینه FA را انتخاب نمایید.

  سایر تنظیمات در این صفحه را می‌توانید به حالت پیش فرض نگهداشته و در انتها باید به قسمت ارسال مدارک مراجعه کرده تا مدارک مورد نیاز و مورد تایید آلپاری را ارسال نمایید. ابتدا انتخاب نمایید که چه مدرکی را بارگذاری خواهید کرد و سپس برروی انتخاب فایل برای ارسال کلیک نمایید.

  کابینه شخصی آلپاری

  پس از کلیک کردن برروی گزینه انتخاب فایل برای ارسال، یک صفحه‌ی جدید باز خواهد شد که مطابق تصویر زیر است:

  در صفحه‌ی بارگذاری مدارک، کشور به صورت پیشفرض برروی ایران قرار گرفته و بنابراین، نیازی به تغییر آن وجود ندارد. در قسمت پایین کشور، ابتدا باید نوع مدرک را از میان مورد تایید آلپاری از کشور ایران، انتخاب نمایید.

  مدارک مورد قبول برای احراز هویت کاربر به شرح زیر هستند:

  • گذرنامه
  • کارت شناسایی (کارت ملی)
  • گواهینامه

  دقت داشته باشید که حجم فایل ارسالی نباید بیشتر از 5 مگابایت بوده، همچنین تصوی باید کاملا روشن و شفاف بوده و چهارگوشه‌ی کارت یا مدرک آپلود شده کاملا مشخص باشد. پس از بارگذاری مدارک، باید منتظر تایید شدن مدارک بمانید.

  مراحل تکمیل حساب کاربری و ساخت پنل کاربری شخصی در آلپاری در اینجا به پایان رسیده و در مرحله‌ی بعدی، می‌توانید از خدمات این پنل قدرتمند و مجهز استفاده نمایید تا سرمایه‌گذاری خود در فارکس را نزد آلپاری شروع نمایید.

  مدارک مورد تایید آلپاری

  در صورتیکه مراحل فوق به درستی انجام شده باشد، پیغامی مشابه با تصویر زیر به شما نشان داده شده که بیانگر تایید شدن مدارک هویتی شما خواهد بود.

  حال نوبت به افتتاح حساب معاملاتی جدید، واریز وجه، دانلود پلتفرم معاملاتی مد نظر و نهایتا شروع به معاملات فارکس رسیده که با کمک تیم پشتیبانی فارسی زبان آلپاری، می‌توانید اقدامات مورد نیاز را انجام دهید.

  تجربه تریدرها در آلپاری

  در بسیاری از موارد، کاربران تغییرات قیمت در هنگام ثبت یا تغییر بیش از اندازه اسپرد را در هنگام ثبت معاملات گزارش کرده‌اند. علاوه بر این موارد، در وبسایت تراست پایلت که مرجع ارزیابی عملکرد کسب و کارهای جهانی است، امتیاز این کارگزاری 1.9 از 5 ثبت شده که نتیجه‌ی ثبت گزارشات تریدرهای مختلف است (برای مشاهده نظرات در تراست پایلوت به این لینک مراجعه نمایید). اما به صورت کلی، تریدرها از عملکرد این کارگزاری رضایت کافی داشته و همه روزه به تعداد مشتریان آن افزوده می‌شود. اگر تجربه‌ی خاصی از ترید کردن در آلپاری دارید، در پایین همین مقاله و در قسمت نظرات، تجربه‌ی خود را با سایر تریدرها به اشتراک بگذارید.

  این کارگزاری در نقاط مختلف دنیا فعالیت داشته و بر اساس قوانین محلی و همچنین با توجه به رگولاتوری مورد نیاز، شرایط مختلفی را به تریدرهای هر کشور ارائه کرده است. به همین جهت نیز آلپاری در هر نقطه از دنیا، وبسایت خاص همان منطقه را ارائه کرده است. برای ورود به سایت آلپاری مخصوص ایرانیان، اینجا را کلیک نمایید.

  در 25 دی ماه سال 1393 معادل با 15 ژانویه سال 2015 میلادی که به پنجشنبه سیاه معروف شد، در اثر تصمیمات بانک مرکزی سوئیس در خصوص نرخ برابری فرانک با سایر ارزها، تغییرات شدیدی در بازار ایجاد شد که نه تنها جفت ارزها، بلکه سهام ها نیز دچار تغییراتی تا 6،000 پیپ شدند. در آن زمان، شبعه انگلستان آلپاری که یکی از چندین شعبه‌ی تحت مدیریت آلپاری در سرتاسر جهان بود، اعلام ورشکستگی نمود.

  اگرچه الپاری یکی از بروکرهای معتبر جهانی است، اما انتخاب بهترین بروکر تنها پس از تعیین استراتژی معاملاتی امکان پذیر بوده و در بسیاری از استراتژی های معاملاتی، آلپاری شانس رقابت با بروکرهای دیگر را ندارد. طبعیتا نمیتوان این کارگزاری را به عنوان بهترین بروکر فارکس معرفی کرد.

  5/5 - (2 امتیاز)
  آیا این مطلب را می پسندید؟

  نظرات

  0 نظر در مورد آلپاری ❤️ آخرین سایت بروکر الپاری و ارزیابی عملکرد

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

  برچسب ها:
  اشتراک گذاری:
  واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین