نقد و بررسی بروکر آمارکتس (AMarkets Broker) | آپدیت ۲۰۲۴

2946 بازدید
بروکر آمارکتس

نقد و بررسی بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)؛ آپدیت ۲۰۲۴

آمارکتس یکی از بروکرهای سرشناس جهانی است که فعالیت خود را در سال ۲۰۰۷ شروع کرد. این بروکر از زمان تاسیس خود تا الان، توانسته درصد رضایت بالایی را از معامله‌گران دریافت کند. همچنین، بروکر آمارکتس توانست بعد از ۵ سال فعالیت، بخش فارسی زبان خود را راه‌اندازی کرده و تمامی خدمات خود را به کاربران ایرانی نیز ارائه دهد.

از جمله مواردی که باعث جذابیت خدمات کارگزاری آمارکتس شده است، می‌توان به انواع نماد‌های معاملاتی، سیستم کپی تریدینگ، تنوع حساب‌های معاملاتی و از همه مهم‌تر، تیم پشتیبانی فارسی‌زبان و واریز و برداشت ریالی کم کارمزد این بروکر اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم تا تمامی بخش‌های بروکر آمارکتس را بررسی کرده و نقد خوبی از این بروکر به شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

 

معرفی بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

بروکر آمارکتس یک کارگزار معتبر و باسابقه است که برای بیش از یک دهه، خدمات خود را در بازارهای مالی به معامله‌گران ارائه می‌دهد. این بروکر با تاکید زیادی بر شفافیت، قابلیت اطمینان و رضایت مشتری، شهرت خوبی در بین فعالان فارکس ایجاد کرده است.

بروکر آمارکتس بیش از ۵۰۰ دارایی‌های مالی را جهت معامله‌ به کاربران خود ارائه می‌دهد. کاربران این بروکر می‌توانند به مجموعه متنوعی از بازارها از جمله سهام (Stock)، فارکس (Forex)، کامودیتی (Commodity)، شاخص‌ (Index) و ارزهای دیجیتال (Cryptocurrency) دسترسی داشته باشند. این موضوع به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا سبدهای دارایی خود را متنوع کرده و از فرصت‌های مختلف بازار استفاده کنند.

بروکر آمارکتس توانسته رگوله‌های معتبری از نهادهای مالی چون موهلی (Mwali)، سنت وینسنت و گرنادین‌ها (FSASVG) و جزایر کوک (Cook Islands) کسب کند. این امر منجر شده که اعتبار این بروکر تا حد زیادی افزایش یابد.

همچنین، بروکر آمارکتس انواع مختلفی از حساب‌های معاملاتی شامل حساب‌های استاندارد، ثابت، کریپتو و ECN را در اختیار کاربران خود می‌گذارد. معامله‌گران می‌توانند بر اساس استراتژی و اهداف معاملاتی خود، یکی از حساب‌های ارائه شده توسط این بروکر را برای خود برگزینند. کاربران بروکر آمارکتس می‌توانند از پلتفرم‌های معاملاتی متاتریدر ۴ (MetaTrader 4) و متاتریدر ۵ (MetaTrader 5) در سفارشات خود بهره‌مند شوند.  

این بروکر علاوه بر خدمات معاملاتی خود، طیف وسیعی از منابع آموزشی و ابزارهای تحلیل بازار را در اختیار معامله‌گران قرار می‌دهد. کاربران این بروکر می‌توانند از وبینارها، کورس‌ها و مقالات آموزشی استفاده کنند تا دانش و مهارت‌های معاملاتی خود را افزایش دهند. 

بروکر آمارکتس همچنین تجزیه و تحلیل روزانه بازار و تقویم‌های اقتصادی را به کاربران خود ارائه می‌دهد تا از رویدادهای مهم و تاثیرگذار بازارهای مالی مطلع بمانند. این بروکر در ۳ نسخه ویندوز، موبایل و وب در دسترس بوده و معامله‌گران می‌توانند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند.

 

اعتبار و رگوله بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

اولین و مهم‌ترین گام در ارزیابی هر بروکر، بررسی اعتبار آن است که به دو شکل انجام می‌شود. در ابتدا، اعتبار بروکر می‌تواند به واسطه‌ی رگوله‌های آن ارزیابی شود. روش دیگر ارزیابی کیفیت بروکرها، مدت زمان فعالیت و همچنین سطح رضایت نسبی کاربران آن است. خوشبختانه آمارکتس از هر دو روش ارزیابی، سربلند بیرون آمده است. در حال حاضر، بروکر آمارکتس با شماره IBC ۲۲۵۶۷ در سنت وینسنت و گرنادین‌ها ثبت شده و رگولاتوری‌های SVG و FSA را دریافت کرده است.

 

رگوله‌های بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

رگوله‌های بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

شما می‌توانید برای اطمینان از صحت این سند، اسم بروکر آمارکتس را در لینک قرار داده شده، جستجو کنید.

 

 اعتبار بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

اعتبار بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

همچنین، نهاد نظارتی FinCom یا Financial Commision، مجوز فعالیت بروکر آمارکتس را بر اساس قوانین و الزامات خود صادر کرده است. این نهاد نظارتی، به عنوان واسطه بین اختلافات مشتریان با بروکرها عمل می‌کند و منافع کلیه مشتریان را تا سقف ۲۰۰۰۰ یورو برای جبران خسارت، محفوظ نگه می‌دارد.

 

اعتبار بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

اعتبار بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

بروکر آمارکتس توانسته رگوله‌ دیگری را تحت نظارت نهاد مالی خدمات بین‌المللی جزیره موهلی (Mwali) با شماره T۲۰۲۳۲۸۴ برای تایید اعتبار خود کسب کند. این نهاد مالی، رگوله بروکر آمارکتس را در تاریخ ۲۰۲۳/۰۵/۲۹ به ثبت رسانده است.

رگولاتوری بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

رگولاتوری بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

از طرف دیگر، بروکر آمارکتس با نام حقوقی و تجاری AMarkets LLC تحت نظر جزایر کوک (Cook Islands) با شماره LLC۱۴۴۸۶/۲۰۲۳ تنظیم و رگوله می‌شود.

 

رگوله بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

رگوله بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

همچنین، تراکنش‌های انجام شده در بروکر آمارکتس ماهانه توسط نهاد مالی VMT یا Verify My Trade نظارت می‌شود. این نهاد، ماهانه ۵۰۰۰ تراکنش انجام شده در این بروکر را بررسی می‌کند تا از صحت و درستی آن مطمئن شود.

رگوله بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

اعتبار بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

نکته‌ی آخر نیز دریافت امتیاز ۴.۸ و نشان Excellent از وب سایت تراست پایلوت (Trust Pilot) است. وبسایت تراست پایلوت، مرجعی برای ارزیابی کسب و کارهای مختلف بوده که کاربران و تریدرها می‌توانند در بستر آن، نظرات خود را نسبت به عملکرد این بروکر، بیان کنند. 

 

حساب‌های معاملاتی بروکر آمارکتس (AMarkets)

همانطور که پیش‌تر مطرح شد، آمارکتس به دلیل ارائه حساب‌های متنوع با ویژگی‌های بهینه، توانسته میزان رضایت بالایی را از کاربران خود کسب نماید. انواع حساب‌های آمارکتس به ۴ دسته حساب ثابت (Fixed)، استاندارد (Standard)، کریپتو (Crypto) و ECN تقسیم می‌شود. در ادامه می‌خواهیم هر یک از این حساب‌ها را بررسی کنیم.

 • حساب ثابت (Fixed)

حساب ثابت، به حسابی اطلاق می‌شود که میزان اسپرد (Spread) هر دارایی در آن ثابت است. در این حساب، حداقل مبلغ واریز برای شروع معاملات معادل ۱۰۰ دلار بوده و معامله‌گران می‌توانند لوریج (Leverage) خود را تا ۳۰۰۰ برابر افزایش دهند.

بروکر آمارکتس در حساب ثابت خود هیچ گونه کمیسیونی از کاربرانش نمی‌گیرد. از طرفی، این حساب قابلیت تبدیل به حساب اسلامی و حذف سواپ (Swap) را نیز دارد. همچنین، اسپرد تعیین شده در حساب ثابت آمارکتس معادل ۳ پیپ (Pip) در نظر گرفته شده است. 

کاربران بروکر آمارکتس می‌توانند از دو پلتفرم معاملاتی متاتریدر ۴ و ۵ در حساب ثابت استفاده کنند و به ترتیب اجرای سفارشات خود را Instant Execution و Market Execution قرار دهند.

حساب ثابت بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

حساب ثابت بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

 • حساب استاندارد (Standard)

در حساب استاندارد بروکر آمارکتس مانند حساب ثابت آن، حداقل مبلغ واریزی و حداکثر لوریج تغییر نداشته و همچنین کمیسیون صفر می‌باشد. این حساب نیز قابلیت حذف نرخ بهره یا همان سواپ را برای ایجاد حساب اسلامی دارد.

در حساب استاندارد آمارکتس، حداقل اسپرد به ۱.۳ پیپ کاهش یافته و از مدل متغیر یا همان شناور پشتیبانی می‌کند. مانند حساب ثابت، معامله‌گران حساب استاندارد آمارکتس می‌توانند از پلتفرم‌های معاملاتی متاتریدر ۴ و متاتریدر ۵ در سفارشات خود استفاده کنند.

اجرای سفارشات نیز در این حساب، به صورت Instant Execution و Market Execution است. کاربران بروکر آمارکتس می‌توانند در حساب استاندارد متاتریدر ۴، اجرای سفارشات خود را بین Instant Execution و Market Execution انتخاب کنند. نکته قابل توجهی که در این حساب وجود دارد، این است که متاتریدر ۵ فقط از اجرای سفارشات Market Execution پشتیبانی می‌کند.

حساب استاندارد بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

حساب استاندارد بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

 • حساب ECN

حساب ECN یا Electronic Communication Network، یک نوع حساب معاملاتی است که معامله‌گران حرفه‌ای از آن استفاده می‌کنند. در این حساب تمامی معاملات به صورت مستقیم و بدون واسطه انجام می‌شود.

حداقل واریز اولیه برای حساب ECN آمارکتس معادل ۲۰۰ دلار بوده و تریدرها می‌توانند از حداکثر اهرم ۳۰۰۰ برابر در معاملات خود استفاده کنند. از طرف دیگر، کمیسیون  این نوع حساب به حداقل ۵ دلار به ازای هر لات (Lot) معاملاتی افزایش یافته و اسپرد آن نیز از به صورت شناور از ۰ پیپ شروع می‌شود.

معامله‌گرانی که از حساب ECN بروکر آمارکتس استفاده می‌کنند، می‌توانند از پلتفرم معاملاتی متاتریدر ۴ و ۵ در سفارشات خود استفاده کنند. اجرای معاملات در هر دو پلتفرم به صورت Market Execution است. همچنین، این حساب قابلیت تبدیل به حساب اسلامی را دارد و می‌توان نرخ سواپ را در معاملات آن حذف کرد.

  

حساب ECN بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

حساب ECN بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)     

 • حساب کریپتو (Crypto)

حساب کریپتو آمارکتس نیز خدمات یکسانی را مانند حساب استاندارد ارائه می‌دهد. این حساب برای معامله‌گرانی مناسب است که می‌خواهند موجودی حساب خود را به صورت بیت‌کوین (Bitcoin) نگهداری کنند.

اسپرد تعیین شده برای حساب کریپتو به صورت شناور از ۱.۳ پیپ شروع می‌شود و معامله‌گران می‌توانند از اهرم ۵۰۰ برابری در معاملات خود استفاده کنند. این حساب از معاملات سهام پشتیبانی نمی‌کند و دارای حداقل واریزی ۱۰ MBT (معادل ۰.۰۱ بیت‌کوین) است.

حساب کریپتو دارای کمیسیون رایگان است و معامله‌گران این حساب می‌توانند از دو پلتفرم معاملاتی متاتریدر ۴ و ۵ برای ایجاد سفارشات خود استفاده کنند. همچنین، اجرای سفارشات در این حساب به صورت Market Execution است. لازم به ذکر است که کاربران ایرانی بروکر آمارکتس نمی‌توانند از این حساب برای معاملات‌شان استفاده کنند.

 

بهترین حساب معاملاتی بروکر آمارکتس (AMarkets)

همانطور که متوجه شدید، معامله‌گران قدرت انتخاب بالایی در میان ۴ حساب معاملاتی کارگزاری آمارکتس دارند. همانطور که انتظار می‌رود، انتخاب حساب معاملاتی تنها بر اساس استراتژی معاملاتی تریدرها امکان‌پذیر بوده و نمی‌توان یکی از چهار حساب را به عنوان بهترین حساب معرفی نمود.

هر حساب، مزایا و محدودیت‌های خود را داشته و معامله‌گر باید بر اساس استراتژی معاملاتی خود، بهترین حساب را از میان حساب‌های آمارکتس انتخاب نماید. برای سهولت انتخاب حساب در میان حساب‌های ارائه شده توسط آمارکتس، در جدول بعدی تفاوت حساب‌های این بروکر به صورت خلاصه قابل مشاهده است.

 

انواع حساب‌های بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

پلتفرم‌های معاملاتی آمارکتس (AMarkets)

آمارکتس علاوه بر دو پلتفرم معاملاتی رایج متاتریدر ۴ و متاتریدر ۵، امکان انجام معاملات از طریق وب یا همان WebTrading را نیز ارائه کرده است. این بروکر همچنین نسخه‌ی ارتقایافته‌ی متاتریدر ۴ به نام مولتی ترمینال یا همان MT۴ MultiTerminal را نیز در دسترس کاربران خود گذاشته است. این پلتفرم امکان مدیریت چندین حساب معاملاتی را فراهم می‌کند.

پس از ثبت نام در این بروکر، می‌توانید از قسمت پیشخوان پنل کاربری خود، هر یک از این پلتفرم‌های معاملاتی را دانلود نمایید. در ادامه مطلب، نحوه دانلود متاتریدر ۴ و ۵ آمارکتس را آموزش خواهیم داد.

 

دانلود متاتریدر ۴ و ۵ بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

ابتدا لازم است به وب سایت اصلی آمارکتس مراجعه نمایید. سپس در انتهای صفحه می‌توانید ۳ گزینه MetaTrader ۴، اپلیکیشن موبایل و MetaTrader ۵ را مشاهده کنید. پس از کلیک بر روی هر یک از گزینه‌ها، می‌توانید بر اساس نیاز خود، یکی از نسخه‌های این برنامه‌ها را دانلود کنید.

پلتفرم‌های معاملاتی بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

پلتفرم‌های معاملاتی بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

دارایی‌ها و نمادهای بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

تنوع دارایی‌های بروکر آمارکتس بی‌نظیر بوده و این دارایی‌ها در پلتفرم‌ها و حساب‌های معاملاتی مختلف در دسترسند. این بروکر مجموعا بیش از ۵۰۰ نماد معاملاتی را به کاربران خود ارائه می‌کند. به صورت کلی، دارایی‌های قابل معامله در آمارکتس به بخش‌های مختلفی همچون جفت ارزهای فارکس، فلزات گرانبها، کامودیتی‌ها، شاخص‌ها، سهام، ارزهای دیجیتال و اوراق قرضه (Bonds) تقسیم می‌شود. در ادامه، در خصوص هر بخش، توضیح کوتاهی خواهیم داد:

جفت ارزهای فارکس: ۴۴ جفت‌ارز فارکس شامل ارزهای اصلی و فرعی (Minor and Major)

فلزات گران‌بها: ۷ فلز گرانبها شامل طلا، نقره، مس، روی، پلاتین، آلومینیوم و نیکل

کالاهای اساسی: ۱۸ کامودیتی شامل گندم، سویا، قهوه و … 

انرژی: ۵ نماد انرژی نفت خام، نفت برنت، گاز و …

شاخص‌ها: ۱۶ شاخص بزرگ دنیا شامل داوجونز، نزدک و …

سهام: ۴۲۷ نماد معاملاتی در بازارهای بورس‌ معتبر جهان شامل تسلا، اپل، گوگل، آمازون و …

رمزارز: ۲۷ رمزارز اصلی شامل بیت‌کوین، اتریوم (Ethereum)، لایت‌کوین (Lite Coin)، چین‌لینک (Chainlink) و …

اوراق قرضه: اوراق‌های قرضه آمریکا و آلمان

دارایی‌های قابل معامله در بروکر آمارکتس بسیار گسترده است و این بروکر تنوع بسیار زیادی در بخش سهام‌ دارد. این امر باعث شده تا تریدرهای حرفه‌ای بازار، لقب بروکر سهام را به این کارگزاری بدهند. بنابراین اگر به دنبال معامله بر روی سهام هستید، قطعا آمارکتس می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما باشد.

نماد‌های معاملاتی بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

نماد‌های معاملاتی بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

آموزش ثبت نام در آمارکتس (AMarkets)

در این بخش از مقاله، مراحل ثبت نام و افتتاح کابین شخصی آمارکتس را به صورت گام به گام و تصویری آموزش خواهیم داد. در نظر داشته باشید که مراحل افتتاح حساب در کمتر از ۵ دقیقه انجام شده و پس از آن، باید منتظر بمانید تا حساب معاملاتی شما توسط تیم پشتیبانی تایید و دسترسی‌ به خدمات این بروکر برای شما باز شود. 

تایید حساب بروکر آمارکتس عموما کمتر از ۲۴ ساعت به طول می‌انجامد. همچنین، اگر در ساعات اداری حساب خود را ثبت کرده باشید، در کمتر از یک ساعت تایید خواهد شد.

– ورود به کابین آمارکتس (AMarkets)

اولین گام، پیدا کردن آخرین لینک سایت بدون فیلتر آمارکتس است. به دلیل نام مطرح این کارگزاری در سطح ایران، سایت‌های متعددی با نام‌گذاری مشابه و به قصد فریب کاربران ایجاد شده‌اند. کاربران باید پیش از ثبت نام در این بروکر دقت زیادی داشته باشند تا ریسک کلاهبرداری را برای خود حداقل کنند‌.

برای ورود به بروکر آمارکتس، فقط باید از لینک رسمی منتشر شده توسط آن استفاده کنید. در نظر داشته باشید که Irbrokers همواره سعی می‌کند تا لینک بدون فیلتر را در اختیار شما قرار دهد، اما اگر وب سایت فیلتر بود، ابتدا فیلترشکن‌ را روشن نموده و بعد بر روی لینک قرار داده شده، کلیک نمایید.

آمارکتس ورود

آمارکتس ورود

همانطور که در این صفحه مشاهده می‌کنید، کافی است که نام، نام خانوادگی، ایمیل و شماره تماس خود را وارد نمایید. دقت داشته باشید که اطلاعات باید به زبان انگلیسی وارد شده و همچنین نام و نام خانوادگی، مطابق اطلاعات درج شده در پاسپورت باشد.

زمانی که مشخصات خود را وارد کردید، پیغامی حاوی کد شخصی از طرف بروکر به شماره تلفن و ایمیل شما ارسال می‌شود. پس از وارد کردن این کدها، شما به کابین شخصی آمارکتس هدایت شده و پیغام خوش آمدگویی به شما نمایش داده خواهد شد.

مطالب نمایش داده شده در این باکس را مطالعه کرده و سپس روی گزینه ادامه دادن کلیک کنید تا این صفحه بسته شود. پس از آن، پیشخوان یا همان کابین شخصی به صورت کامل به شما نمایش داده می‌شود.

آمارکتس کابین شخصی

آمارکتس کابین شخصی

پس از این مرحله، هم شماره تلفن و هم ایمیل شما تایید شده و نوبت به آپلود کردن مدارک و ثبت باقی اطلاعات برای تکمیل ثبت نام در آمارکتس رسیده است.

اگر با استفاده از موبایل در حال ثبت نام هستید، تصاویر مدارک مورد نیاز را می‌توانید همان لحظه و با استفاده از دوربین گوشی انجام دهید. از سوی دیگر، اگر با کامپیوتر در حال ثبت نام هستید، می‌توانید از تصاویر موجود در سیستم خود استفاده نمایید. 

نمایی از مراحل مورد نیاز برای بارگذاری مدارک مورد نیاز در تصاویر زیر نمایش داده شده است.

 

بروکر آمارکتس ورود

بروکر آمارکتس ورود

پس از بارگذاری نمای جلو و پشت مدارک هویتی، در کمترین زمان ممکن حساب کاربری شما تایید شده و پس از آن می‌توانید به صورت رسمی از حساب‌ها، پلتفرم‌های معاملاتی و همچنین لیست نمادهای کارگزاری آمارکتس استفاده نمایید.

در نظر داشته باشید که پس از ثبت نام، به صورت پیش‌فرض یک حساب معاملاتی استاندارد با اهرم ۵۰۰ برای شما ساخته شده است. در صورتی که نیاز به استفاده از حساب دیگری داشته یا قصد تغییر اهرم را دارید، می‌توانید به سادگی یک حساب معاملاتی نسبت به ترجیحات خود ایجاد کنید.

مزایای بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

همانطور که تاکنون متوجه شده‌اید، این کارگزاری معتبر مزایای متعددی را به تریدرهای خود ارائه کرده است. در این بخش، مزایای اختصاصی بروکر آمارکتس را بررسی خواهیم کرد.

 • طرح‌های تشویقی

کارگزاری آمارکتس همواره سعی می‌کند تا طرح‌های تشویقی مختلفتی شامل بونوس (Bonus) و کش‌بک (Cash Back) را برای مشتریان خود ارائه دهد.

طرح بونوس ۲۰ درصدی عموما فعال بوده و تمامی تریدر‌هایی که حساب معاملاتی خود را شارژ نمایند، مشمول طرح بونوس ۲۰ درصدی خواهند شد. استفاده از این بونوس‌ها دارای شرایطی بوده و معامله‌گران پس از انجام بررسی و تطبیق خود با این شرایط، می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.

همچنین، در یک طرح جدید، آمارکتس کش‌بک متنوعی را به ازای هر لات معاملاتی را نیز فعال کرده است. این کش‌‌بک‌ها دارای ۵ سطح بوده و معامله‌گران می‌توانند با پشت سر گذاشتن تعدادی مرحله، سطح خود را افزایش دهند.

 • سطح ۱: ۳ دلار به ازای هر لات 
 • سطح ۲: ۱۱ دلار به ازای هر لات
 • سطح ۳: ۱۳ دلار به ازای هر لات
 • سطح ۴: ۱۵ دلار به ازای هر لات
 • سطح ۵: ۱۷ دلار به ازای هر لات

بونوس و کش‌بک بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

بونوس و کش‌بک بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

 • کپی تریدینگ (Copy Trading)

یکی از دلایل اصلی محبوبیت آمارکتس، ارائه‌ی پلتفرم و سامانه کپی تریدینگ (Copy Trading) است. خدمت کپی تریدینگ این کارگزاری با نام RAMM، که مخفف Risk Allocation AND Money Management است، به معامله‌گر اجازه می‌دهد تا معاملات تریدرهای حرفه‌ای را کپی کرده و از تجربه‌ی این تریدرها استفاده نماید. البته باید توجه داشت که استفاده از کپی تریدینگ دارای ریسک بوده و معامله‌گر باید بر اساس معیارهای دقیقی آن تریدر حرفه‌ای را انتخاب کند.

 • پشتیبانی فارسی‌زبان

کارگزاری آمارکتس، تیم پشتیبانی فارسی‌زبان قدرتمندی را گرد هم آورده تا همواره در دسترس کاربران ایرانی باشند. اگرچه اصطلاحا نام پشتیبانی ۲۴/۷ را انتخاب کرده‌اند، اما عموما در ساعات ادارای پاسخگوی سوالات معامله‌گران هستند. پشتیبانی این بروکر به صورت تیکتی و از طریق شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام و واتساپ نیز در دسترس است.

برخورد تیم پشتیبانی کاملا حرفه‌ای بوده و معامله‌گران می‌توانند از طریق‌های راه‌های ارتباطی، مشکلات خود را با آن‌ها در میان بگذارند. این تیم سعی ‌می‌کند در صورت وجود مشکل، در اسرع وقت (درون تایم اداری) با شما تماس گیرد و یک مکالمه‌ی طولانی برای رفع نیازهای شما داشته باشد. این تیم همچنین، در تلگرام پاسخگوی سوالات شماست.

 • سهولت در احراز هویت

یکی از گلایه‌های اصلی معامله‌گران ایرانی، عدم تایید احراز هویت اکثر بروکرها برای آنان است. اکثر بروکرها برای احراز هویت در سایت خود، نیاز به تایید محل سکونت دارند. این امر منجر شده که تریدرهای ایرانی به دلیل تحریم نتوانند از تمامی خدمات بروکرها بهره‌مند شوند.

بروکر آمارکتس این محدودیت در ایران را کاملا متوجه شده و به همین جهت، احراز هویت را برای کاربران ایرانی آسان نمونده است. آن‌ها می‌توانند با کارت ملی یا پاسپورت خود به راحتی در این بروکر احراز هویت کنند. همین امر نیز باعث تسریع فرآیند تایید حساب معاملاتی شده و کاربران ایرانی می‌توانند به راحتی به فعالیت‌های معاملاتی خود بپردازند.

احراز هویت بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

احراز هویت بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

 • تحلیل‌های بازار و کورس‌های آموزشی

در صورتی که مراحل ثبت نام در آمارکتس را کامل نموده و اجازه‌ی ارسال تحلیل‌های روزانه را به بروکر داده باشید، این کارگزاری روزانه چندین ایمیل تحلیلی و خبری برای شما ارسال خواهد کرد. علاوه بر این، در صورتی که آمارکتس را در شبکه‌های اجتماعی نیز دنبال کنید، می‌توانید از این تحلیل‌ها و اخبار مطلع شوید.

تحلیل‌ تکنیکال (Technical  Analysis)، تحلیل فاندامنتال (Fundamental Analysis)، اخبار روز، مقالات و وبینارهای آموزشی به صورت روزانه برای کاربران بروکر آمارکتس ارائه می‌شوند و کاربران می‌توانند از طریق دسته‌بندی‌های مشخص ارائه شده در سایت این بروکر، به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

تحلیل و منابع آموزشی بروکر آمارکتس

تحلیل و منابع آموزشی بروکر آمارکتس

 • تقویم اقتصادی

بروکر آمارکتس تقویم جامع اقتصادی را به معامله‌گران خود ارائه می‌دهد. کاربران این بروکر می‌توانند از این تقویم استفاده کرده تا از رویدادهای مهم اقتصادی مانند تصمیمات نرخ بهره (Interest Rate)، انتشار تولید ناخالص داخلی و داده‌های اقتصادی مطلع باشند.

تقویم اقتصادی ارائه شده توسط آمارکتس به معامله‌گران این امکان را می‌دهد تا بر اساس آخرین تحولات بازار، تصمیمات معاملاتی آگاهانه‌ای بگیرند.

تقویم اقتصادی بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

تقویم اقتصادی بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

 • حساب دمو (Demo Account)

بروکر آمارکتس حساب دمو (Demo Account) را برای کاربران خود فراهم کرده است تا آن‌ها در محیطی تمرینی و بدون ریسک، بتوانند استراتژی‌های معاملاتی خود را آزمایش کنند. حساب آزمایشی آمارکتس مجهز به داده‌های بازار است و به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا با شبیه‌سازی شرایط معاملات واقعی، با وجوه مجازی معامله کنند. 

حساب دمو آمارکتس وجه مجازی معادل ۱۰,۰۰۰ دلار را به کاربران خود می‌دهد تا آن‌ها بتوانند در این فضای شبیه‌سازی شده، بهترین استراتژی‌ معاملاتی را برای خود انتخاب کنند.

 

معایب بروکر آمارکتس (AMarteks Broker)

بروکر آمارکتس با اینکه خدمات و ابزارهای زیادی را به معامله‌گران ارائه می‌دهد، بدون نقص نیست و معایبی نیز دارد. در ادامه می‌خواهیم به چندین مورد از معایب بروکر آمارکتس اشاره کنیم:

 • بالا بودن هزینه افتتاح حساب 

معامله‌گران باید برای افتتاح اکثر حساب‌های این بروکر، مبلغی معادل ۱۰۰ دلار را واریز کنند.

 • فاقد حساب سنتی (Cent Account)

عدم ارائه حساب سنتی در بروکر آمارکتس باعث می‌شود که معامله‌گرانی که قصد دارند با حجم کم به معامله‌ بپردازند، نتوانند با رضایت کامل در این بروکر فعالیت کنند.

 • فاقد رگوله معتبر

از آنجایی که بازار هدف این بروکر آسیا بوده و اکثر نهاد‌های مالی دنیا این کشورها (مخصوصا ایران) را تحریم کرده‌اند، بروکر آمارکتس نمی‌تواند تاییدیه رگوله‌های معتبر اروپایی و آمریکایی را دریافت کنند.

 

نظرات تریدرها از عملکرد آمارکتس (AMarkets)

همانطور که پیشتر مطرح شد، درصد بسیار بالایی از کاربران رضایت کاملی از عملکرد بروکر آمارکتس داشته‌اند و این بروکر به همین دلیل توانسته است در وبسایت تراست پایلوت امتیاز ۴.۸ را دریافت کند.

 اگر در خصوص مزایا یا معایب این کارگزاری نظراتی دارید، می‌توانید در پایین همین مقاله نظر خود را با ما و سایر تریدر‌هایی که به این کارگزاری علاقه‌مند هستند، اعلام نمایید.

کلاهبرداری بروکر آمارکتس (AMarkets Broker)

خوشبختانه از زمان تاسیس تاکنون هیچ موردی از عدم شفافیت‌ یا اخلال در عملکرد بروکر آمارکتس گزارش نشده است. در صورتی که اخباری در این خصوص منتشر شده و یا تریدرها تجربه‌ی متفاوتی در این کارگزاری کسب کرده باشند، به سرعت این اخبار را با شما در میان خواهیم گذاشت.

 

جمع‌بندی

در طول فعالیت ۱۷ ساله خود، بروکر آمارکتس توانسته است رضایت تریدرهای بسیاری را در سراسر دنیا کسب کند. این بروکر با ارائه حساب‌های متنوع، دارایی‌های معاملاتی مختلف، پروسه احراز هویت آسان و پشتیبانی به زبان فارسی توانسته به یکی از بهترین بروکرها برای ایرانیان تبدیل شود. 

با این حال، آمارکتس بی‌نقص نیست و مشکلاتی مانند عدم ارائه حساب سنتی، بالا بودن هزینه‌های افتتاح حساب و داشتن رگوله‌های سطح بالا منجر به ایجاد نگرانی‌هایی برای معامله‌گران علاقه‌مند این بروکر شده است. 

در این مقاله به بررسی بروکر آمارکتس پرداختیم و خدمات، ویژگی‌ها و مزایا و معایب آن را مرور کردیم. در صورتی که مایل به بررسی سایر بروکرها هستید تا بهترین بروکر برای ایرانیان را پیدا کنید، پیشنهاد می‌شود از بلاگ‌ ما در وب سایت آی آر بروکر دیدن کنید.

 

سوالات متداول

 • نمادهای معاملاتی ارائه شده در بروکر آمارکتس کدامند؟

بروکر آمارکتس بیش از ۵۰۰ نماد معاملاتی را به کاربران خود ارائه می‌دهد که این نمادها طیف وسیعی از انواع سهام، شاخص‌ها، کامودیتی‌ها، جفت‌ارزها و ارزهای دیجیتال در بر می‌گیرند.

 • انواع حساب‌‌ معاملاتی در بروکر آمارکتس چیست؟

بروکر آمارکتس به کاربران خود ۴ نوع حساب معاملاتی شامل استاندارد، ثابت، ECN و کریپتو را ارائه می‌دهد.

 • آیا بروکر آمارکتس معتبر است؟

با توجه به داشتن رگولاتوری‌های مختلف و سابقه شفاف و بدون مشکل، می‌توان تا حدی از اعتبار و امنیت آمارکتس مطمئن بود، اما این رگولاتوری‌ها در سطح بین‌المللی معتبر نبوده و تضمینی برای اعتبار آن‌ها وجود ندارد.

 • پلتفرم‌های معاملاتی مورد استفاده بروکر آمارکتس کدامند؟

بروکر آمارکتس از پلتفرم‌های متاتریدر ۴ و متاتریدر ۵ برای هر یک از حساب‌های معاملاتی‌اش استفاده می‌کند.

 

5/5 - (7 امتیاز)
آیا این مطلب را می پسندید؟

نظرات

0 نظر در مورد نقد و بررسی بروکر آمارکتس (AMarkets Broker) | آپدیت ۲۰۲۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین