بروکر ویندزور (Windsor Broker)؛ نقد و بررسی کامل | آپدیت ۲۰۲۴

1078 بازدید
بروکر ویندزور

بسیاری از فعالان بازار شاید فکر کنند که بروکر آلپاری قدیمی‌ترین بروکر فعال در ایران است، اما بهتر است بدانید که بروکر ویندزور (Windsor) در سال 1367 و تقریبا یک دهه قبل از آلپاری تاسیس شده است. این کارگزاری، یکی از قدیمی‌ترین بروکرهای فارکس بوده که در نقاط مختلف جهان، دفتر رسمی ثبت کرده و فعالیت مستمری دارد.

اگرچه این کارگزاری بسیار قدیمی است، اما متاسفانه به اندازه کافی در ایران شناخته شده نبوده و به همین جهت نیز تصمیم گرفتیم تا با یک ارزیابی دقیق و کارشناسانه، مزایا و معایب ویندزور بروکر را بررسی کنیم و در نهایت، رتبه‌ی این کارگزاری در میان سایر بروکرهای فعال در ایران را مشخص کنیم. اگر با Windsor آشنا هستید و فقط به دنبال آموزش تصویری ثبت نام در این کارگزاری هستید، روی دکمه زیر کلیک کنید تا به بخش مربوطه منتقل شوید.

آموزش ثبت نام در بروکر ویندزور

در صورتی که قصد ورود به سایت بروکر ویندزور برای ایرانیان را دارید، روی دکمه زیر کلیک کنید:

سایت اصلی ویندزور

 

آیا ویندزور بروکر (Windsor Broker) معتبر است؟

به رغم شایعه‌های فراوانی که در خصوص کلاهبرداری Windsor مطرح شده که در بخشی از این مقاله به آن خواهیم پرداخت، بهتر است بدانید که رگولاتوری‌های این کارگزاری، بسیار متنوع و درخشان بوده و کمتر بروکری در ایران، این تنوع از رگولاتوری را دریافت کرده است. 

همانگونه که پیش‌تر مطرح کردیم، ویندزور بروکر در جای‌جای جهان فعال بوده و به همین جهت نیز، برای هر شعبه از خود، یک رگولاتوری مجزا دریافت کرده است. این رگوله‌ها به شرح زیر هستند:

 • رگولاتوری از کمیسیون اوراق بهادار اردن با نام JSC
 • رگولاتوری از کمیسیون سازمان خدماتی سیشل با نام FSA
 • رگولاتوری از کمیسیون خدمات مالی بلیز با نام FSC
 • رگولاتوری از سازمان بازار سرمایه کنیا با نام CMA
 • رگولاتوری از کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس با نام CySec

دریافت این تعداد رگولاتوری طبیعتا نیازمند دقت بالایی در ارائه خدمات بوده که خود بیانگر کیفیت بسیار بالای بروکر ویندزور است. بنابراین، هیچگونه شک و شبهه‌ای در خصوص اعتبار این کارگزاری باقی نخواهد ماند. عموما برای ارزیابی اعتبار بروکرها، یا به سابقه‌ی عملکردی آن‌ها توجه شده و یا رگولاتوری آن بررسی می‌شود. خوشبختانه ویندزور هم رگولاتوری قدرتمندی داشته و هم سابقه‌ی بسیار طولانی در ارائه خدمات خود دارد.

 

کلاهبرداری بروکر ویندزور

چندی پیش پیرو انتشار یک فایل صوتی از مکالمه بین تریدر و تیم پشتیبانی این کارگزاری، ادعا شد که این بروکر کلاهبرداری انجام داده و باعث متضرر شدن تریدر شده است. متاسفانه بیشتر تریدرها پیش از ثبت نام در کارگزاری‌ها، قوانین و مفاد خدمات ارائه شده را بررسی نکرده و نمی‌دانند چه معاملاتی در هر کارگزاری ممنوع است. 

ویندزور بروکر در خصوص انجام معاملات آربیتراژی بسیار سختگیر بوده و این سبک معامله را خلاف قوانین خود اعلام کرده است. اما به دلیل عدم توجه تریدر، معاملات این سبکی انجام گرفته که طبیعتا باعث مسدود شدن حساب وی شده است. اگرچه امروزه بسیاری از بروکرها اجازه‌ی هر نوع معاملاتی را می‌دهند، اما به هر حال با توجه به ذکر شدن این موضوع در توافقنامه بروکر و تریدر، نمی‌توان لقب کلاهبردار به ویندزور بروکر داد.

 

انواع حساب در بروکر ویندزور

اگرچه در بسیاری از وبسایت‌های ایرانی بیان شده که ویندزور بروکر تنها دو مدل حساب معاملاتی دارد، اما در حقیقت این گفته صحیح نبوده و به دلیل ضعف تیم تخصصی سایت‌های پارسی زبان در ارزیابی بروکرها است. 

این کارگزاری سه حساب معاملاتی با نام‌های پرایم، زیرو و نهایتا VIP ارائه کرده که سومین حساب، مخصوص مشتریان حرفه‌ای با بیش از 10،000 دلار سپرده‌ی اولیه است. از آنجایی که بعید است تریدری با چنین سرمایه‌ای، کارگزاری Windsor را انتخاب نماید، بنابراین در این مقاله فقط دو حساب رایج پرایم و زیرو بررسی خواهند شد.

 

 • حساب پرایم (Prime)

معمول‌ترین حساب این کارگزاری، حساب Prime بوده که برای استفاده از آن باید حداقل 100 دلار سپرده واریز نمود. حداکثر اهرم قابل استفاده در این حساب معادل 500، حداقل لات معاملاتی معادل 0.01 لات، حداکثر حجم هر معامله معادل 50 لات و حداقل اسپردها نیز معادل 1 پیپ تعیین شده است. 

خوشبختانه این حساب بدون کمیسیون بوده و قابلیت تبدیل به حساب اسلامی (صفر کردن SWAP) را نیز دارد. در نهایت ذکر این نکته مفید خواهد بود که سطح استاپ اوت حساب پرایم معادل 20 درصد و مارجین کال نیز در 100 درصد تعیین شده است.

 

 • حساب زیرو (Zero) ویندزور بروکر

حساب حرفه‌ای‌تر بروکر ویندزور با نام Zero ارائه شده که حداقل مبلغ سپرده در آن معادل 2،500 دلار تعیین شده است. حداقل اسپرد در این حساب به 0 پیپ کاهش یافته، اما کمیسیون به 8 دلار در هر لات معاملاتی افزایش یافته است. این حساب و حساب پرایم در سایر ویژگی‌ها کاملا مشترک بوده و تفاوت چندانی میان آن‌ها وجود ندارد. برای بررسی ساده و سریع این دو حساب معاملاتی در Windsor، می‌توانید جدول زیر را مطالعه کنید.

مشخصات / حساب پرایم زیرو
حداقل سپرده (دلار) 100 2،500
حداکثر اهرم 500 500
حداقل اسپرد (پیپ) 1 0
حداقل کمیسیون (دلار) 0 8
حساب اسلامی بله بله

 

نمادهای قابل معامله بروکر ویندزور

یکی از نقاط ضعف ویندزور بروکر که باعث شده کمتر در سطح ایران شناخته شود، تنوع اندک نمادهای قابل معامله در این کارگزاری است. امروزه کارگزاری‌های فارکس بیش از 250 نماد معاملاتی را برای تریدرها آماده کرده‌اند، اما Windsor همچنان کمتر از 100 نماد معاملاتی را در پلتفرم معاملاتی خود ارائه کرده است.

 بهتر است بدانید که بروکر ifc بیش از 600 نماد معاملاتی را برای مشتریان خود عرضه کرده است. نمادهای قابل معامله در Windsor به شرح زیر هستند:

 • بیش از 40 نماد مربوط به جفت ارزها
 • بیش از 16 شاخص بورس
 • بیش از 30 سهام شرکت‌های بین‌المللی
 • فلزات گران‌بهای طلا و نقره
 • نمادهای مربوط به انرژی

 

پلتفرم معاملاتی ویندزور

این کارگزاری همچنان فقط پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 را برای مشتریان خود تدارک دیده است. این پلتفرم قابلیت نصب روی کامپیوتر (ویندوز و مک) و همچنین تلفن هوشمند (اندروید و iOS) را داشته و طبق تست‌های انجام شده، سرعت اجرای معاملات نسبتا بالایی دارد. 

عدم ارائه شدن پلتفرم معاملاتی متاتریدر 5 یکی از ضعف‌های محسوس این کارگزاری به شمار می‌رود. امروزه بسیاری از کارگزاری‌های فارکس، علاوه بر هر دو پلتفرم معاملاتی، نسخه‌ی انحصاری مخصوص به خود را نیز ارائه کرده‌اند.

 

مزایای بروکر ویندزور

این کارگزاری امکان واریز و برداشت ریالی را برای کاربرانش فراهم کرده و علاوه بر آن، در صورتیکه واریز انجام گرفته بیشتر از 250 دلار باشد، کارمزد انتقال وجه به عهده خود کارگزاری خواهد بود، که این خدمت در کارگزاری دیگری ارائه نشده است. تیم پشتیبانی بروکر ویندزور نیز در ساعات فارکسی، میزبان سوالات تریدرهای محترم بوده که رفتار بسیار صمیمانه و متشخصانه‌ای دارند. پس از ثبت نام در این کارگزاری، محتواهای آموزشی و اخبار روز به صورت مستمر برای تریدرها ارسال شده که باعث افزایش دانش مشتریان و انجام معاملات بهتر می‌شود.

 

بونوس ویندزور بروکر

یکی از نکات جالب توجه در این کارگزاری، ارائه‌ی مستمر بونوس خوش‌آمدگویی 30 دلاری است. تمامی تریدر‌هایی که در این بروکر ثبت نام می‌کنند، می‌توانند از این بونوس 30 دلاری استفاده کرده و در یک حساب ریل Real بدون هیچگونه ریسک، معامله کرده و سود خود را دریافت نمایند. برای فعال شدن این بونوس، می‌توانید پس از ثبت نام در کارگزاری، درخواست بونوس خود را از طریق تیم پشتیبانی فارسی زبان، ثبت کنید.

 

رتبه بروکر ویندزور

اگرچه Windsor یکی از قدیمی‌ترین بروکرهای فارکس بوده که اعتبار بسیار بالایی دارد، اما به چند دلیل، انتخاب مناسبی برای ترید کردن در فارکس نیست. مهمترین نکته در این کارگزاری، تنوع بسیار کم نمادهای معاملاتی بوده که در کنار حساب‌های محدود و ارائه شدن تنها یک پلتفرم معاملاتی، جذابیت ترید کردن در فارکس را از بین برده است. همچنین نبودن رمزارز‌ها در سبد معاملاتی ویندزور نیز باعث عقب ماندن این کارگزاری از سایر بروکرهای مطرح امروزی شده است.

 به صورت کلی، اگرچه این بروکر بسیار معتبر و حرفه‌ای است، اما تریدرهای ایرانی می‌توانند از خدمات بروکرهای مدرن‌ترین همچون بروکر ارانته استفاده نموده تا خدمات به روز تر و با کیفیت‌تری دریافت نمایند.

 

نحوه ثبت نام در ویندزور بروکر

به دلیل تعدد سایت‌های این کارگزاری که هر یک مربوط به یک منطقه یا کشور است، در اولین گام باید وبسایت اصلی این کارگزاری برای ایرانیان را پیدا کنید. دقت داشته باشید که وبسایت این کارگزاری در ایران بسته بوده و برای ورود به بروکر ویندزور باید آی پی خود را تغییر داده و در صورت امکان نیز از ای پی ثابت استفاده کنید. برای سهولت کار، لینک ثبت نام Windsor برای کاربران ایرانی را در زیر ارائه نموده‌ایم. در اولین گام، روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

سایت ویندزور برای ایرانیان

 

آموزش ثبت نام در بروکر ویندزور

پس از کلیک کردن روی دکمه فوق، به صفحه‌ی ثبت‌نام این کارگزاری برای ایرانیان منتقل خواهید شد. در صورتی که فرم به زبان انگلیسی بود، از منوی بالای صفحه، زبان وبسایت را به فارسی تغییر دهید تا مراحل آتی ثبت‌نام، آسان‌تر شود. تصویری از این فرم را در ادامه مشاهده می‌کنید.

در اولین قدم، کشور را روی گزینه IRAN تنظیم نموده و سپس نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید. دقت کنید که در تمامی مراحل ثبت نام، باید از کیبورد انگلیسی استفاده نموده و اطلاعات خود را به زبان انگلیسی وارد کنید.

از آنجایی که احتمالا از آی پی کشور خارجی استفاده می‌کنید، پیش شماره تلفن همراه شما از پیش شماره ایران (0098) متفاوت است، بنابراین ابتدا پیش شماره را به کد ایران تغییر داده و سپس شماره تلفن همراه خود را به درستی وارد کنید. دقت داشته باشید که پشتیبانی این کارگزاری از طریق همین شماره با شما در ارتباط خواهد بود.

سپس یک ایمیل معتبر را وارد کنید. از این ایمیل برای ارسال اخبار و تحلیل‌های روزانه و همین طور ارتباط با تیم پشتیبانی استفاده خواهد شد. در مرحله بعد، پسورد یا همان رمز عبور خود را انتخاب نموده و دقت کنید که حتما شامل حروف انگلیسی (حداقل یک حرف بزرگ) و اعداد باشد.

در گام بعدی، زبان را روی فارسی قرار داده و نهایتا تیک گزینه‌ی آمریکایی نبودن را بزنید. پس از تکمیل این فرم، روی دکمه ثبت نام کلیک نموده تا سایر مراحل را دنبال کنید.

ثبت نام در بروکر ویندزور

ثبت نام در بروکر ویندزور

پس از این مرحله، به صفحه‌ای منتقل خواهید شد که پیام تبریکی بابت افتتاح حساب در بروکر ویندزور به شما نمایش داده می‌شود. در این مرحله، باید به ایمیل خود مراجعه نموده تا با کلیک کردن روی لینک تایید آدرس ایمیل، مالکیت ایمیل را احراز کنید. تصویری ایمیل ارسال شده توسط کارگزاری برای تایید مالکیت ایمیل در مراحل ثبت نام Windsor در زیر نمایش داده شده است.

 افتتاح حساب در بروکر ویندزور

 افتتاح حساب در بروکر ویندزور

پس از کلیک کردن روی لینک فوق، مجددا به کابینه شخصی منتقل خواهید شد و با پیغام تبریکی مبنی بر تایید ایمیل مواجه می‌شوید. در این مرحله باید در پنج مرحله، ثبت نام خود را تکمیل کنید که در کمتر از چند دقیقه انجام خواهد شد. با ورود به پنل کاربری، به قسمت تکمیل پروفایل منتقل خواهید شد که نمایی از این بخش در تصویر زیر نمایش داده شده است.

قسمت تکمیل پروفایل

قسمت تکمیل پروفایل

کابینه شخصی ویندزور

در بخش اطلاعات شخصی، ابتدا عنوان (جنسیت) را انتخاب کرده، نام و نام خانوادگی را بررسی کنید (غیرقابل تغییر) و تاریخ تولد خود را به میلادی وارد کنید. دقت کنید که تاریخ تولد میلادی باید با مدرک هویتی که در گام‌های بعدی ارسال می‌کنید، تطابق داشته باشد. سپس تابعیت خود را Iran وارد کرده و روی دکمه‌ی بعدی کلیک نموده تا به بخش اطلاعات تماس و آدرس وارد شوید.

در بخش اطلاعات تماس و آدرس، باید اطلاعات محل سکونت را به زبان انگلیسی وارد کنید. در نهایت نیز باید یک شماره تلفن دیگر (چه همراه و چه ثابت) وارد کنید و در انتها روی گزینه بعدی کلیک کنید. 

 اطلاعات تماس و آدرس

 اطلاعات تماس و آدرس

در سه گام بعدی که با عناوین اطلاعات سرمایه گذار، انتظارات مالی و نهایتا تجربه معاملاتی ارائه شده‌اند، باید به یک سری سوالات عمومی پاسخ داده که در جهت شناخت بهتر تیم پشتیبانی از تریدرها پرسیده می‌شود. پاسخ این سوالات هیچ تاثیری بر روند ترید کردن شما نخواهد داشت. پس از این سه مرحله، نوبت به انتخاب اهرم برای اولین حساب معاملاتی شما رسیده که باید میزان اهرم را از لیست انتخاب کنید.

 اطلاعات تماس و آدرس

انتخاب لوریج

دقت داشته باشید که میزان اهرم در فارکس مستقیما به ریسک معاملات مرتبط بوده و بهتر است از انتخاب اهرم‌های بالا، خودداری کنید. پس از انتخاب میزان اهرم، روی دکمه بعدی کلیک کنید تا به بخش اعلام مشتری وارد شوید. در این صفحه (تصویر بعد) تریدر باید موافقت خود با قوانین و شرایط بروکر ویندزور را تایید نماید. 

دقت داشته باشید که در همین بخش که پیش از شروع به معاملات در فارکس است، بروکر قوانین خود را ذکر کرده است. داستان کلاهبرداری ویندزور بروکر که پیشتر مطرح شد، به دلیل عدم مطالعه‌ی این قوانین و شرایط اتفاق افتاده است.

متن قرارداد

متن قرارداد همکاری

پس از مطالعه متن قرارداد همکاری و زدن تیک‌های مربوط به پذیرفتن توافقنامه و شرایط ترید، روی دکمه بعدی کلیک نموده تا وارد قسمت جزئیات معاملاتی شوید. در این بخش که تصویر آن در زیر نمایش داده شده است، ابتدا باید ارز پایه‌ی حساب و سپس نوع حساب را انتخاب کرده و در آخرین باکس، رمز عبوری که پیشتر تعیین کرده بودید را وارد نموده و در انتها روی دکمه پایان کلیک کنید.

 

 

احراز هویت در بروکر ویندزور

در این مرحله، باید مدارک مربوط به احراز هویت و احراز محل سکونت را وارد کنید. جالب است بدانید که احراز محل سکونت در این کارگزاری فقط برای حساب‌‎هایی اجباری است که بیشتر از 10،000 دلار سپرده به حساب معاملاتی خود واریز کرده باشند. عموما در وبسایت‌های ایرانی نوشته شده که احراز محل سکونت در این کارگزاری اجباری بوده که متاسفانه به دلیل ضعف آن‌ها در شناخت از بروکر است. در این مرحله، تصویر مدرک هویتی خود را آپلود کنید تا ثبت نام در این کارگزاری با موفقیت به پایان برسد.

در صورتی که مایل به احراز محل سکونت هستید، می‌توانید از باکس انتخاب مدارک، یکی از گزینه‌ها را انتخاب کرده و برای کارگزاری ارسال کنید. در نهایت، روی دکمه ارسال کلیک نموده تا تمامی مراحل به اتمام برسد. پس از آن، کافی است تا منتظر تیم پشتیبانی ویندزور بروکر مانده تا ضمن تایید حساب معاملاتی، راهنمایی‌های لازم جهت ورود به معاملات انجام گرفته و فعالیت خود در فارکس را شروع کنید.

 

 

احراز هویت در بروکر ویندزور

احراز هویت در بروکر ویندزور

تجربه تریدرها در بروکر ویندزور

چه در سطح ایران و چه در سطح جهانی، بروکر ویندزور نتوانسته رضایت مشتریان خود را جلب نماید و دلیل آن هم به روز نبودن خدمات این مجموعه است. در وبسایت تراست پایلوت، نمره این کارگزاری 2 از 5 بوده که برچسب ضعیف یا همان Poor توسط تریدرها به آن داده شده است (در این لینک مشاهده کنید). در وبسایت‌های دیگر نیز نارضایتی‌های متعددی از عملکرد آن ذکر شده است. در وبسایت فارکس پیس آرمی اوضاع بدتر بوده و امتیاز به 1.5 کاهش یافته است (در این لینک مشاهده کنید). در صورتیکه تجربه‌ای از ترید در این کارگزاری دارید، در قسمت نظرات این مقاله، این تجربه را با سایر تریدرها به اشتراک بگذارید.

 

جمع‌بندی

در این مقاله به نقد و بررسی ویندزور بروکر، یکی از بروکرهای رگوله و معتبر بازار فارکس پرداختیم. این بروکر که در سرتاسر جهان فعالیت دارد، پلتفرم معاملاتی متاتریدر ۴ را در اختیار معامله‌گران خود قرار می‌دهد. معامله‌گران می‌توانند انواع حساب‌ها شامل حساب‌های پرایم و زیرو را در این بروکر باز کنند. این بروکر ابزارهای مالی چندان متنوعی برای معامله‌کردن در اختیار مشتریان خود نمی‌گذارد اما امکان واریز ریالی دارد، پشتیبانی خوبی به مشتریانش ارائه می‌دهد و محتواهای آموزشی و اخبار اقتصادی را برای معامله‌گران فراهم می‌آورد. 

در این مقاله ثبت نام بروکر ویندزور را به طور کامل برای شما بررسی کردیم و همانطور که گفتیم این بروکر، هم در سطح جهانی و هم در سطح ایران، رضایت کامل مشتریان خود را فراهم آورده است. با اینکه شایعاتی در رابطه با کلاهبرداری بروکر ویندزور در شبکه‌های اجتماعی و انجمن‌های فارکس پخش شده است، اما این شایعات به هیچ وجه صحت ندارند و این بروکر با ۶ رگوله قوی، یکی از معتبرترین بروکرهای فارکس در سطح دنیا محسوب می‌شود. برای آشنایی بیشتر با بروکر ویندزور می‌توانید با مشاوران irbroker تماس بگیرید. 

 

سوالات متداول

 • آیا ویندزور بروکر معتبر است؟

بله. این کارگزاری با داشتن رگولاتوری‌های متعدد و سابقه‌ای بیش از سه دهه، یکی از بروکرهای معتبر در ایران است. این رگوله‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

 • رگوله JSC اردن
 • رگوله FSA سیشل
 • رگوله FSC بلیز
 • رگوله CMA کنیا
 • رگوله CySec قبرس

 

 • سایت اصلی بروکر ویندزور چیست؟

برای ورود به سایت اصلی بروکر ویندزور برای ایرانیان، روی این لینک کلیک کنید. ممکن است این سایت در ایران بسته بوده و نیاز به تغییر آی پی وجود داشته باشد.

چقدر این مقاله رضایت شما را جلب کرد؟
آیا این مطلب را می پسندید؟

نظرات

0 نظر در مورد بروکر ویندزور (Windsor Broker)؛ نقد و بررسی کامل | آپدیت ۲۰۲۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین