مارجین چیست ❤️ جلوگیری از کال مارجین شدن حساب

3506 بازدید
مارجین چیست

مارجین

هنگام معامله در فارکس، شما تنها نیاز به مقدار کمی سرمایه برای باز کردن و حفظ یک پوزیشن جدید خواهید داشت که این سرمایه به عنوان مارجین یا وجه ضمانتی margin شناخته می‌شود. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید 100،000 دلار USD/JPY بخرید، نیازی نیست که کل حجم معامله را داشته باشید، تنها نیاز است قسمتی از این مبلغ بطور مثال 3،000 دلار را خریداری کنید. مقدار واقعی بستگی به کارگزار فارکس و میزان اهرم ارائه شده توسط آن خواهد داشت.

آموزش مارجین در فارکس
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  مارجین چیست

  مارجین را می‌توان به عنوان سپرده یا وثیقه با وجه تضمین در نظر گرفت که برای باز کردن یک پوزیشن و باز نگه داشتن آن لازم است. Margin یک تضمین یا “وجه ضمانتی” است که می‌توانید از عهده انجام معامله تا زمان بسته شدن آن برآیید. Margin کارمزد یا هزینه معامله نیست، بلکه صرفا بخشی از دیپازیت شما است که کارگزار فارکس شما، برای باز نگه داشتن حساب شما و اطمینان از اینکه می‌توانید ضرر احتمالی معامله را پوشش دهید، از موجودی حساب شما بلوکه می‌کند.

  این مقدار برای مدت معین معامله “قفل” یا “بلوکه” است. پس از بسته شدن معامله، Margin “باز” یا “آزاد” شده و به حساب شما باز گشته و می‌تواند دوباره برای باز کردن معاملات جدید “قابل استفاده” باشد.

  شرط مارجین چیست

  Margin Requirement

  مارجین به صورت درصدی (%) از “اندازه پوزیش کل” بیان شده که به عنوان “ارزش مفهومی” پوزیشنی که می‌خواهید باز کنید نیز شناخته می‌شود. بسته به جفت ارز و بروکر فارکس، میزان شرط Margin برای باز کردن یک پوزیشن متفاوت است. این مقدار ممکن است ارقامی مانند 0.25٪، 0.5٪، 1٪، 2٪، 5٪، 10٪ یا بالاتر باشد.
  این درصد (%) به عنوان نیاز مارجین شناخته می‌شود. در ادامه، چند نمونه از شرط مارجین برای چندین جفت ارز (کاملا برای مثال) آورده شده است.

  جفت ارز نیاز Margin
  یورو/دلار آمریکا 2 درصد
  پوند انگلیس/دلار آمریکا 5 درصد
  دلار آمریکا/ین ژاپن 4 درصد
  یورو/دلار استرالیا 3 درصد

  مارجین مورد نیاز چیست؟

  Required Margin

  هنگامیکه مارجین به عنوان مقدار خاصی از ارز حساب شما بیان می‌شود، این مقدار به عنوان margin مورد نیاز شناخته می‌شود. هر پوزیشنی که باز می‌کنید، مقدار margin مورد نیاز مشخصی دارد که باید “بلوکه” شود. بیایید به یک معامله معمولی EUR/USD (یورو در برابر دلار آمریکا) نگاه کنیم. برای خرید یا فروش 100،000 EUR/USD بدون اهرم، معامله گر باید 100،000 دلار در وجوه حساب، یعنی ارزش کل پوزیشن، دیپازیت نماید.

  اما با مارجین مورد نیاز 2٪، تنها 2،000 دلار (“Margin مورد نیاز”) از وجوه معامله‌گر برای باز کردن و حفظ موقعیت 100،000 EUR/USD مورد نیاز است.

  Margin مورد نیاز

  مثال های کاربردی از محاسبه مارجین مورد نیاز

  مثال 1
  یک پوزیشن لانگ در جفت ارز USD/JPY باز کنید

  فرض کنید 1،000 دلار در حساب معاملاتی خود واریز کرده و می‌خواهید معامله USD/JPY لانگ کنید و می‌خواهید یک معامله با حجم معاملاتی یک مینی لات (10،000 واحد) انجام دهید. اگر با مفاهیم لات در فارکس آشنا نیستید، این مقاله به شما کمک خواهد کرد.

  میزان مارجین در معاملات
  میزان Margin در معاملات
  برای باز کردن این پوزیشن به چه میزان مارجین نیاز دارید؟

  از آنجایی که USD ارز پایه است، این مینی لات معادل 10،000 دلار بوده، به این معنی که ارزش مفهومی پوزیشن، 10،000 دلار است. با فرض اینکه حساب معاملاتی شما به دلار آمریکا باشد، از آنجاییکه شرط margin معادل 4 درصد است، Margin مورد نیاز 400 دلار خواهد بود.

  محاسبه مارجین
  Margin بر حسب دارایی فارکس
  مثال 2
  یک پوزیشن لانگ GBP/USD را باز کنید.

  باز هم فرض کنید 1،000 دلار در حساب خود واریز کرده و می‌خواهید 1.30000 GBP/USD لانگ داشته باشید و یک معامله با حجم معاملاتی یک مینی لات (10،000 واحد) انجام دهید

  برای باز کردن این موقعیت به چه میزان مارجین نیاز دارید؟

  از آنجایی که GBP ارز پایه است، این مینی لات 10،000 پوند بوده که به این معنی است که ارزش مفهومی پوزیشن، 13،000 دلار است. با فرض اینکه حساب معاملاتی شما به دلار آمریکا باشد، از آنجایی که شرط Margin معادل 5 درصد است، Margin مورد نیاز 650 دلار خواهد بود.

  required margin
  مثال 3
  یک پوزیشن لانگ EUR/AUD را باز کنید.

  فرض کنیم که می‌خواهید EUR/AUD لانگ داشته باشید و می‌خواهید یک معامله با حجم معاملاتی یک مینی لات (10،000 واحد) انجام دهید.

  برای باز کردن این پوزیشن به چه میزان مارجین نیاز دارید؟

  با فرض اینکه حساب معاملاتی شما بر حسب USD است، ابتدا باید بدانید که نرخ تبدیل EUR/USD چقدر است. فرض کنید EUR/USD با قیمت 1.15000 معامله می‌شود. از آنجایی که یورو ارز پایه است، این مینی لات 10،000 یورو بوده که به این معنی است که ارزش مفهومی پوزیشن، 11،500 دلار است. از آنجاییکه شرط مارجین 3 درصد است، Margin مورد نیاز 345 دلار خواهد بود.

  margin vs. lot

  آموزش محاسبه

  هنگام معامله با Margin، مقدار Margin (“مارجین مورد نیار”) برای باز نگه داشتن یک پوزیشن، به عنوان درصد (“شرط مارجین”) اندازه پوزیشن (“ارزش مفهومی”) محاسبه می‌شود. مقدار مشخص margin مورد نیاز با توجه به ارز پایه‌ی جفت ارز معامله شده محاسبه می‌شود. اگر ارز پایه با واحد پول حساب معاملاتی شما متفاوت باشد، margin مورد نیاز به واحد حساب شما، تبدیل می‌شود.

  فرمول محاسبه

  اگر ارز پایه با ارز حساب شما یکسان است:

  مارجین مورد نیاز = ارزش مفهومی x شرط مارجین

  اگر ارز پایه با واحد پول حساب شما متفاوت است:

  مارجین مورد نیاز = ارزش مفهومی x شرط مارجین  x نرخ مبادله بین ارز پایه و ارز حساب مذکور

  تنها دلیل وجود دیپازیت در حساب شما این است که مطمئن شوید مارجین کافی برای انجام معاملات دارید.

  وقتی صحبت از تجارت در بازار فارکس می‌شود، توانایی شما برای باز کردن معاملات لزوما بر اساس دیپازیت موجود در موجودی حساب شما در نظر گرفته نمی‌شود. بطور دقیقتر، این توانایی بر اساس میزان مارجینی است که دارید. این بدان معنی است که کارگزار شما همیشه به دنبال این است که ببیند آیا Margin کافی در حساب خود دارید، که در واقع این مقدار می‌تواند با موجودی حساب شما متفاوت باشد.

  نتیجه گیری

  در این مقاله با موارد زیر آشنا شدیم:

  • شرط مارجین: مقدار Margin مورد نیاز برای باز کردن یک پوزیشن است. این مقدار به عنوان درصد (%) اندازه “پوزیشن کل” “ارزش مفهومی” پوزیشنی که می‌خواهید باز کنید بیان می‌شود.
  • مارجین مورد نیاز: مقدار پولی است که هنگام باز کردن یک پوزیشن، کنار گذاشته و “بلوکه” می‌شود.

  به ساده‌ترین بیان: مارجین میزانی از دیپازیت تریدر است که برای انجام یک معامله یا اصطلاحا باز کردن پوزیشن، در حساب بلوکه خواهد شد. این مقدار، بسته به کارگزاری داشته و می‌تواند بین 0.5 تا 20 درصد از حجم کلی معامله باشد. به این درصد، شرط Margin گفته میشود.

  نیاز Margin معادل دلاری (ارزی) بلوکه شده در حساب تریدر است. برای محاسبه باید میزان حجم معاملات را ضرب در شرط Margin کرده تا نیاز Margin یا همان مقدار واقعی بلوکه شده در حساب، بدست آید.

  5/5 - (1 امتیاز)
  آیا این مطلب را می پسندید؟

  نظرات

  0 نظر در مورد مارجین چیست ❤️ جلوگیری از کال مارجین شدن حساب

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

  برچسب ها:
  اشتراک گذاری:
  واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین