بررسی بروکر HYCM

997 بازدید

بروکر HYCM یکی از قدیمی‌ترین صرافی‌های فعال در بازار فارکس محسوب می‌شود. از زمان تاسیس خود در سال 1977، این بروکر موفق به دریافت بیش از 15 جایزه بین المللی شده است. 

معامله‌گران فعال در این بروکر امکان ترید بیش از 1190 نماد قابل معامله در انواع بازارهای مالی از جمله فارکس، کریپتوکارنسی‌، سهام، شاخص‌ها و کامودیتی‌ها را دارند.

با افتتاح بخش فارسی وبسایت خود، HYCM توانست توجه بسیاری از تریدرهای ایرانی را به خود جلب کند. همچنین ارائه پشتیبانی از مشتریان به زبان فارسی و امکان پرداخت و برداشت ریالی نیز به شهرت این بروکر افزودند.

با این حال، کاربران HYCM در سال‌های اخیر با مشکلات زیادی از طرف این بروکر مواجه شده‌اند. این مشکلات که غالباً مربوط به اختلال در انجام درخواست‌های برداشت و همچنین باز کردن و بستن پوزیشن می‌شوند، از اعتبار این صرافی کاسته و گمانه‌زنی‌هایی درباره کلاهبرداری بروکر HYCM ایجاد کرده‌اند.

در این مقاله به بررسی بروکر HYCM و امکانات و ویژگی‌های آن می‌پردازیم. همچنین مروری بر مزایا و معایب این صرافی خواهیم داشت. در آخر نیز به معرفی یک جایگزین‌ مقبول و مشروع برای این بروکر خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

Image by Alesia Kozik from Pexels

بررسی بروکر HYCM به صورت مقدماتی

بروکر HYCM یکی از قدیمی‌ترین صرافی‌های فعال در زمینه فارکس با بیش از 40 سال سابقه و بالای 15 جایزه بین المللی است. این بروکر که عضو گروه Heynep Markets است، جوایزی همچون بهترین کارگزار فارکس در سال 2019 و بهترین بستر معاملاتی موبایل World Finance در سال 2017 دریافت کرده است. 

این بروکر که در سال 1977 در لندن انگلستان تاسیس شد، فعالیت‌های خود را در قالب خدمات مالی و آموزشی و خدمات مربوط به املاک و مستغلات به کاربران خود ارائه می‌دهد. با بیش از 1190 نماد قابل معامله، بروکر HYCM امکان ترید انواع ارزها، فلزات گران‌بها، اوراق بهادار و ارزهای دیجیتال را برای کاربران خود فراهم می‌آورد.

نکته قابل توجه دیگر در رابطه با این صرافی نظارت برخی از سخت گیرترین نهادهای رگولاسیون بین المللی بر آن است. دفاتر HYCM در سراسر جهان توانسته‌اند مجوز فعالیت در تمامی حوزه‌های قضایی را به دست آورند. از جمله شعب این بروکر می‌توان به دفاتر آن در لندن، لیماسول (قبرس)، هنگ کنگ و دبی اشاره کرد. هر یک از این دفاتر توسط سازمان‌های نظارتی درجه یک و دو و یا رگولاتورهای آفشور نظارت می‌شوند.

از دیگر ویژگی‌های شایان ذکر بروکر HYCM ارائه خدمات به زبان فارسی است. با افتتاح بخش فارسی وبسایت این بروکر، امید بر این بود که دسترسی ایرانیان به این صرافی تسهیل شده و پشتیبانی فارسی زبان آن نیز مشکلات کاربران کشورمان را حل کند. با این حال، در سال‌های اخیر، مشکلات متعددی برای کاربران ایرانی و بین‌المللی به وجود آمده که از تحقق این اهداف جلوگیری می‌کنند. در ادامه این مقاله، به برخی از این مشکلات می‌پردازیم. اما پیش از آن، بیایید مروری بر انواع حساب در بروکر HYCM داشته باشیم.

انواع حساب در بروکر HYCM

برای افتتاح حساب در بروکر HYCM، شما 3 گزینه پیش روی خود دارید.

 1. حساب Fixed بروکر HYCM

این نوع اکانت برای تریدرهایی تعبیه شده است که مایلند با اسپرد ثابت معامله کنند. حساب فیکسد HYCM تحت نظارت نهادهایی مانند CySec، FCA، DFSA و CIMA است و امکان معامله در بازارهایی مانند فارکس، سهام، شاخص‌ها، کامودیتی‌ها، کریپتوکارنسی‌ و ETFها در آن فراهم شده است. 

اکانت دموی حساب فیکسد بروکر HYCM تا 14 روز قابل استفاده است. برای تبدیل اکانت دموی خود به یک حساب لایو هرچند، باید یک هزینه 20 دلاری را بپردازید. همچنین شما امکان استفاده از حساب Fixed را در پلتفرم‌های MetaTrader 5 ،MetaTrader 4 و Hytrader دارید. 

فعالیت در این حساب شامل پرداخت کمیسیون خاصی نمی‌شود و تنها یک اسپرد ثابت 1.5 پیپی وجود دارد. با این حال، اگر پوزیشن‌های یک شبه ببندید، باید rollover fee را بپردازید. در رابطه با معاملات شما نیز، حداقل حجم معامله در این صرافی یک میکرولات است.

‏لوریج معاملات در صرافی HYCM، بسته به بستر معاملات متفاوت است. اگر در بستر CySec و FCA معامله می‌کنید، می‌توانید تا اهرم 1:30، در بستر DFSA تا اهرم 1:50 و در بستر CIMA تا اهرم 1:500 معامله کنید.

در آخر نیز باید بدانید که امکان افتتاح حساب اسلامی و VIP در اکانت فیکسد صرافی HYCM وجود دارد، اما استفاده از ربات ممکن نیست. 

 1. حساب کلاسیک بروکر HYCM

حساب کلاسیک بروکر HYCM غالباً مشتریان علاقمند به معاملات روزانه (Day Trading) را جذب می‌کند. مانند حساب فیکسد این پک صرافی، شما ابتدا یک اکانت دموی 14 روزه خواهید داشت. با پرداخت مبلغ 20 دلار هرچند، می‌توانید حساب دموی خود را به یک اکانت لایو تبدیل کنید. 

اکانت کلاسیک HYCM از نظر نهادهای نظارتی، لوریج‌ها، بازارهای قابل معامله و سایز معاملات و همچنین پلتفرم‌هایی که می‌توان در آنها معامله انجام داد همانند حساب Fixed  است. 

با این حال، این دو نوع حساب تفاوت‌هایی نیز دارند. وجه تفاوت این دو نوع حساب با یکدیگر در نوع اسپرد آنهاست. برخلاف اسپرد ثابت 1.5 پیپی حساب فیکسد، حساب کلاسیک HYCM دارای یک اسپرد شناور 1.2 پیپی است. 

همچنین با افتتاح این نوع حساب در بروکر HYCM، می‌توانید از ویژگی Expert Advisors برخوردار شده و معاملات خود را با آگاهی و اطمینان بیشتری انجام دهید.

شایان ذکر است که حساب کلاسیک این بروکر امکان استفاده از ربات‌ها و افتتاح حساب اسلامی و VIP را نیز برای کاربران فراهم می‌کند.

 1. حساب Raw بروکر HYCM

حساب Raw بروکر HYCM مخصوص کسانی است که می‌خواهند با اسپردهای پایین معامله کنند. حساب این صرافی امکان استفاده از اسپرد خام 0.1 پیپی را برای کاربران فراهم می‌سازد. علاوه بر این کاربران این حساب متقبل یک کمیسیون 8 دلاری به ازای هر لات معامله می‌شوند. 

همچنین، برای تبدیل اکانت دموی خود به یک حساب لایو Raw، باید مبلغ 200 دلار بپردازید. 

این نوع از حساب در دیگر ویژگی‌ها مانند حجم معاملات، بازارهای قابل معامله و پلتفرم‌های مورد استفاده برای معاملات تفاوتی با دو نوع حساب دیگر این صرافی ندارد.

 

باید توجه کنید که امکان تبدیل هر یک از این نوع سه حساب به حساب‌های اسلامی و یا اکانت‌های VIP ممکن است.

در جدول زیر سه نوع حساب اصلی بروکر HYCM و ویژگی‌های آن‌ها را با یکدیگر مقایسه می‌کنیم.

 

حساب Fixed  حساب Classic حساب Raw
مبلغ مورد نیاز برای افتتاح حساب  $20 $20 $200
بسترهای معاملاتی CySec, FCA, DFSA, CIMA CySec, FCA, DFSA, CIMA CySec, FCA, DFSA, CIMA
بازارهای قابل معامله  فارکس، سهام، شاخص‌ها، کامودیتی‌ها، کریپتوکارنسی، ETF ها فارکس، سهام، شاخص‌ها، کامودیتی‌ها، کریپتوکارنسی، ETF ها فارکس، سهام، شاخص‌ها، کامودیتی‌ها، کریپتوکارنسی، ETF ها
اسپرد  ثابت از 1.5 پیپ شناور از 1.2 پیپ خام از 0.1 پیپ 
کمیسیون  ندارد ندارد $8 به ازای هر لات
سایز معامله  1 میکرولات 1 میکرولات 1 میکرولات
استاپ اوت  20% 20% 20%
لوریج 1:30 (CySec, FCA)

1:50 (DFSA)

1:500 (CIMA)

1:30 (CySec, FCA)

1:50 (DFSA)

1:500 (CIMA)

1:30 (CySec, FCA)

1:50 (DFSA)

1:500 (CIMA)

پلتفرم‌های قابل استفاده MT4, MT5, Hytrader  MT4, MT5, Hytrader MT4, MT5, Hytrader 
حساب اسلامی و VIP دارد  دارد  دارد
امکان استفاده از ربات ندارد دارد دارد
سایر ویژگی‌ها _ Expert Advisors  Expert Advisors

 

نحوه واریز پول به بروکر HYCM

برای شارژ حساب خود در بروکر HYCM، راه‌های متعددی پیش رو دارید. رایج‌ترین راه واریز پول به حساب خود در بروکر HYCM استفاده از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و تتر است. همچنین شما می‌توانید از پرفکت مانی و اسکریل برای واریز پول به حساب خود در بروکر HYCM استفاده کنید. در آخر باید توجه داشته باشید که به تازگی امکان واریز و برداشت ریالی توسط این صرافی برای مشتریان ایرانی فراهم شده است.

مزایای بروکر HYCM 

بروکر HYCM شهرت خود را مدیون مزایایی است که به کاربران خود پیشنهاد می‌دهد.  از جمله ویژگی‌هایی که تریدرهای سراسر دنیا را مجذوب بروکر HYCM می‌کنند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سابقه طولانی بروکر در بازار
 • نقدینگی بالا
 • تنوع در ابزارهای معاملاتی
 • وجود اسپرد خام از 0.1 پیپ
 • پشتیبانی به ۱۴ زبان دنیا از جمله فارسی
 • ارائه خدمات مشتریان در پلتفرم‌های مختلف مانند Facebook، Skype، WhatsApp ،Viber و Telegram
 • برنامه Hytrader که پلتفرم اختصاصی مخصوص موبایل این بروکر است امکانات لازم برای یک ترید موفق را در اختیار معامله‌گر قرار می‌دهد.
 • وجود برنامه Negative Balance Protection با جلوگیری از ضرر بیش از مقداری که در حساب تریدر است، به امنیت کاربران این بروکر کمک می‌کند.
 • ارائه ویدیوهای آموزشی در زمینه‌های مختلف
 • برگزاری وبینارهای هفتگی در کانال یوتیوب بروکر HYCM
 • دسترسی به نمونه تحقیقات شخص سوم موجود در Trading Central شامل دیدگاه‌های آنالیتیک و تقویم‌های اقتصادی
 • انتشار اخبار مهم فارکس توسط پلتفرم متاتریدر
 • اکانت Raw صرافی HYCM دارای قیمت گذاری رقابتی و پیپ 0.6 برای جفت ارز محبوب EUR/USD است.

 

مشکلات بروکر HYCM 

با وجود شهرت جهانی HYCM، کاربران این صرافی با بروکر خود مسیر پرفراز و نشیبی را طی کردند. مشکلات کلی بروکر HYCM شامل موارد زیر می‌شوند:

 • عدم دسترسی کاربران به پشتیبانی مشتریان در روزهای آخر هفته
 • عدم امکان افتتاح حساب‌های سنتی
 • کسر کارمزد 6 دلاری در صورت غیر فعال بودن حساب کاربر برای یک ماه
 • محتوای آموزشی قدیمی و ناقص 
 • امکان معامله CFD های کریپتوکارنسی فقط در شعب آفشور بروکر مانند جزایر کیمن

در سال‌های اخیر هرچند، بروکر HYCM با مشکلات جدی‌تری نیز مواجه شده است. مشکلاتی که تیترهای خبری چون «کلاهبرداری

بروکر HYCM» را پدید آورده‌اند‌ 

در چند سال گذشته، شاهد ثبت تخلفات و شکایات زیادی علیه بروکر HYCM بوده‌ایم. تعدادی از این تخلفات به شرح زیر است: 

 • عدم انجام سفارشات برداشت
 • طولانی شدن پروسه برداشت
 • ضعف در پشتیبانی از بخش فنی
 • عدم امکان باز کردن و بستن پوزیشن برای حساب‌های سودآور
 • افزایش ریکوت در نوسان قیمت و تایم اعتبار
 • افزایش بدون اطلاع استاپ لول

اتهامات کلاهبرداری بروکر HYCM نیز از همین تخلفات سرچشمه می‌گیرند. این صرافی با ایجاد اختلال در روند معامله باعث افزایش ریسک از دست دادن سرمایه و زیان کاربران شده است. از سوی دیگر شرایط رگولاسیون این بروکر برای کاربران ایرانی این ریسک را دوچندان می‌کند. 

آیا بروکر HYCM رگوله شده است؟

به طور کلی می‌توان گفت که بروکر HYCM از بروکرهای معتبر جهانی به شمار می‌آید. این بروکر توسط انواع مختلفی از سازمان‌های رگولاتوری تایید شده است. HYCM دو تاییدیه از رگولاتوری‌های درجه 1 با ضریب اطمینان بالا، دو تاییدیه سطح 2 با ضریب اطمینان متوسط و یک تاییدیه سطح 3 با ضریب ریسک متوسط و ضریب اطمینان پایین دارد.

از مشهورترین نهادهای نظارتی که بر این بروکر نظارت می‌کنند می‌توان به DFSA ،CySec ،FCA و CIMA اشاره کرد.

هلدینگ HYCM Capital Market Limited تحت نظارت سازمان رفتارهای مالی انگلستان (FCA) به شماره مرجع 186171 است. شعبه اصلی این بروکر در لندن انگلستان خدمات خود را به مشتریان اروپایی ارائه می‌کند. شایان ذکر است که خدمات این شعبه شامل حال کاربران ایرانی نمی‌شود.

بروکر HYCM همچنین دارای مجوز کمیسیون اوراق بهادار و بورس قبرس (CySec) با شماره مرجع 259/14 است‌. علی رغم برنامه‌ریزی‌های انجام شده، این شعبه بروکر HYCM خدمات خود را تنها به اروپاییان ارائه داده و ایرانیان نمی‌توانند از این خدمات استفاده کنند. این موضوع باعث سردرگمی کاربران ایرانی این صرافی شده است؛ زیرا HYCM همچنان ادعا می‌کند که کاربران ایرانی می‌توانند برای پشتیبانی با این شعبه تماس حاصل کرده و حتی از آن بازدید کنند. با این حال، کاربران ایرانی که با این شعبه تماس گرفته‌اند پاسخی دریافت نکرده‌اند. همانطور که بعداً خواهیم خواند، این موضوع باعث بی اعتمادی کاربران ایرانی به این صرافی شده و شبهه‌هایی درباره کلاهبرداری بروکر HYCM برانگیخته است.

علاوه بر این، اداره خدمات مالی دبی (DFSA) نیز بر این صرافی نظارت دارد و آن را تنظیم می‌کند. شایان ذکر است که این اداره از اعتبار بالایی برخوردار نیست. با این حال، مشتریان ایرانی HYCM برای دریافت پشتیبانی و حل مشکلات خود غالباً به این شعبه هدایت می‌شوند.

در نهایت، بروکر HYCM تحت نظر اداره خدمات پولی جزایر کیمن (CIMA) که اعتبار بالایی ندارد نیز قرار دارد.

با وجود رگوله بودن این صرافی و جوایز بین المللی که از آن خود کرده است، اتهامات کلاهبرداری بروکر HYCM از چند سال پیش شروع به رونق گرفتن کردند.

کلاهبرداری بروکر HYCM

درباره بروکر HYCM و مشروعیت آن ادعاهای ضد و نقیضی وجود دارد. موضوع کلاهبرداری بروکر HYCM توجه بسیاری از معامله‌گران و فعالان بازار را به خود جلب کرده است. اما چه چیزی باعث افزایش شک و شبهه راجع به امنیت این صرافی شده است؟ 

از اوایل سال 2021 میلادی کاربران صرافی با مشکلاتی مواجه شدند که منجر به بدبینی کلی نسبت به این بروکر شد. از جمله این مشکلات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم انجام به موقع سفارشات
 • طولانی شدن سفارشات برداشت
 • ضعف پشتیبانی از سوی بخش فنی
 • افزایش ریکوت در نوسان قیمت و تایم اعتبار
 • عدم توانایی معامله‌گران در باز کردن بستن پوزیشن
 • افزایش استاپ لول بدون اطلاع
 • تغییر قیمت‌های بازار در لحظه باز کردن و بستن پوزیشن

Image from HYCM reviews on Trustpilot 

کپشن: در این کامنت، کاربر شاکی بیان می‌کند که با سرمایه گذاری در سهام شرکت “Pinterest” مقداری سود به دست آورده بود، اما با این حال بروکر HYCM سود او را باطل کرد. 

 

Image from HYCM reviews on Trustpilot

کپشن : این کاربر شاکی نیز مدعی شده که اکانت او ناگهانی و بدون هیچ توضیحی از طرف بروکر پاک شده است. زمانی که با پشتیبانی HYCM تماس گرفته، به او هیچ کمکی نشده است. علاوه بر این، بروکر نه تنها سود او را نپرداخته، بلکه قصد دارد مقداری از مبلغ اصلی سرمایه‌گذاری او را نیز تحت عنوان ضرر بردارد. 

Image from HYCM reviews on Trustpilot

کپشن: کاربر سوم مدعی است که وقتی حساب او به سوددهی رسید، سفارش‌هایش با تاخیر زیادی مواجه شده‌اند و برخی از اردرهای سودآور او علی رغم تلاش چندباره، اصلاً مورد قبول قرار نمی‌گرفتند. 

وخامت این موضوع هنگامی دوچندان شد که کاربران ایرانی این مشکلات را شدیدتر و بدون هیچ راه حل پیشنهادی از طرف بروکر تجربه کردند. علت اصلی این موضوع این بود که کاربران اروپایی که با این مشکلات مواجه شدند با مراجعه به رگولاتورهای درجه یک خود مشکلشان را حل و سرمایه‌شان را مرجوع کردند.

اما رگولاتورهای بروکر HYCM برای ایرانیان درجه اطمینان پایین و درجه ریسک بالا دارند، لذا وقتی کاربران ایرانی به آنها مراجعه کردند، پاسخ مناسبی دریافت نکردند. این موضوع ‌ خطر کلاهبرداری بروکر HYCM را افزایش داده و ریسک از دست دادن سرمایه را نیز زیاد می‌کند. 

از سوی دیگر بد قولی‌های بروکر HYCM نسبت به کاربران ایرانی ظن آن‌ها نسبت به این بروکر را افزایش داده است. برای مثال، بنا بر این بود که HYCM امکان پرداخت و برداشت پرفکت مانی را برای ایرانیان فراهم سازد، که این اتفاق نیفتاد.

از سوی دیگر، HYCM وعده داده بود که حداقل دو صرافی که امکان پرداخت و برداشت ریالی را برای کاربران ایرانی فراهم می‌کنند به وبسایت فارسی خود اضافه کند تا قیمت گذاری صرافی‌ها رقابتی و منصفانه‌تر شود. اما علی رغم انتظار کاربران، این اتفاق رخ نداد.

در نهایت نیز شعبه قبرس این صرافی تعهد کرده بود تا پشتیبان و میزبان کاربران ایرانی باشد. با این حال کاربران هیچ پاسخی برای سوالات تماس‌های خود از این مرکز دریافت نکردند. 

تمام این موضوعات باعث شد که شک‌هایی درباره کلاهبرداری بروکر HYCM میان کاربران بین‌المللی و مخصوصاً تریدرهای ایرانی ایجاد شود. 

حال سوالی که ایجاد می‌شود این است که بهترین بروکر برای ایرانیان کدام است؟ 

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

با علم بر اینکه فعالیت در بروکر HYCM ریسک از دست دادن سرمایه را افزایش می‌دهد، سوالی که برای معامله‌گران مطرح می‌شود این است که کدام بروکر می‌تواند مورد اعتماد واقع شود؟

یکی از بهترین جایگزین‌های بروکر HYCM, صرافی itbfx است‌. با بیش از ۱۰ سال سابقه درخشان در زمینه ارائه خدمات مالی، itbfx آماده است تا بهترین تجربه تریدینگ را برای شما رقم بزند. در بستر بروکر itbfx، شما امکان معامله بیش از ۶۰۰ نماد معاملاتی در تمامی بازارهای مالی چون فارکس، سهام ، شاخص‌ها و کریپتوکارنسی را دارید. از همین رو، برای کسب اطلاعات بیشتر از این بروکر، می‌توانید با ما در تماس باشید. 

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی بروکر HYCM و مزایا و معایب آن پرداختیم. علی رغم نظارت تعدادی از بهترین نهادهای نظارتی مالی در جهان مثل FCA و CySec بر HYCM، این بروکر در سال‌های اخیر مشکلات زیادی برای کاربران خود ایجاد کرده است. 

از بررسی بروکر HYCM در می‌یابیم که این صرافی با ایجاد اختلال در انجام معاملات، سرمایه مشتریان خود را به خطر می‌اندازد. این موضوع هشتگ #کلاهبرداری-بروکر-HYCM را به یکی از موضوعات داغ فضای مجازی تبدیل کرده است. به همین دلیل، برای کاهش حتی الامکان ریسک‌ها و حفظ سرمایه تریدرها پیشنهاد می‌شود از سرمایه‌گذاری در بروکر HYCM  بپرهیزید. 

بروکر itbfx یک جایگزین خوب برای HYCM و یکی از بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان به شمار می‌آید. اگر شما نیز به سرمایه‌گذاری در این بروکر علاقه دارید، با متخصصین ما در گروه آی تی بی در ارتباط باشید. 

سوالات متداول درباره بروکر HYCM

در این بخش به بررسی بروکر HYCM و سوالات متداول مربوط به آن می‌پردازیم.

 • سوال: بروکر HYCM چند نوع حساب به کاربران خود پیشنهاد می‌کند؟

برای افتتاح حساب در بروکر HYCM، شما می‌توانید یکی از سه گزینه حساب Classic ، Fixed یا Raw را انتخاب کنید. حساب فیکسد بروکر HYCM برای افرادی که به دنبال اسپرد ثابت هستند، مناسب‌تر است. حساب کلاسیک این صرافی اما برای تریدرهای علاقمند به معاملات روزانه بهتر است. همچنین افرادی که مایلند در معاملات رقابتی‌تر فعالیت کنند، می‌توانند از حساب Raw بروکر HYCM استفاده کنند. 

 • سوال: امکانات بروکر HYCM چیست؟

 استفاده از بروکر HYCM مزایای زیادی را برای کاربران خود به ارمغان می‌آورد. از جمله این مزایا می‌توان به سابقه طولانی این صرافی، نقدینگی بالا، انتشار محتوای آموزشی، امکان دسترسی به ابزارهای تحلیلی شخص سوم، پلتفرم اختصاصی، تنوع ابزارهای معاملاتی، امکان استفاده از اسپرد خام و پشتیبانی از مشتریان در پلتفرم‌ها و زبان‌های مختلف اشاره کرد.

 • سوال: آیا بروکر HYCM برای استفاده امن است؟

با توجه به مشکلات اخیر کاربران بروکر HYCM شامل تغییر قیمت بازار در لحظه معامله، تاخیر در انجام سفارشات برداشت، افزایش ریکوت و استاپ لول بدون اطلاع قبلی و ضعف در خدمات بخش فنی و البته تجربه کاربران در سطح بین‌المللی، پیشنهاد می‌شود که در این بروکر سرمایه‌گذاری نکنید. در عوض می‌توانید از خدمات بروکر itbfx استفاده کرده تا از بهترین تجربه تریدینگ ممکن برخوردار باشید. 

 

چقدر این مقاله رضایت شما را جلب کرد؟
آیا این مطلب را می پسندید؟

نظرات

0 نظر در مورد بررسی بروکر HYCM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین