راهنمای جامع بروکر اوربکس (Orbex) برای ایرانیان؛ بررسی ۲۰۲۴

146 بازدید
بروکر اوربکس (Orbex)

 

راهنمای جامع بروکر اوربکس (Orbex Broker) برای ایرانیان؛ بررسی کامل ۲۰۲۴

نقد و بررسی بروکرها، یکی از رکن‌های اساسی هر معامله‌گر است که باید به صورت جدی به آن بپردازد. این بروکرها (Broker) هر کدام ویژگی و خدمات متفاوتی را ارائه می‌دهند و معامله‌گر باید بتواند تمامی شرایط و خدمات بروکرها را بررسی کرده و بهترین آن‌ را برای خود انتخاب کند. 

با توجه به این موضوع، در این مقاله از بلاگ Irbroker، قصد داریم بروکر اوربکس (Orbex) را نقد و تمامی بخش‌های موجود در این بروکر را مورد مطالعه قرار دهیم تا شما با اطلاعات برگرفته از آن، بهترین گزینه را در انتخاب بروکر، در نظر بگیرید. با ما همراه باشید.

 

معرفی بروکر اوربکس (Orbex)

اوربکس یا اوربکس فارکس یکی از بروکرهایی است که توانسته در طی مدت فعالیت خود، خدمات و ویژگی‌های بسیاری را به معامله‌گران عرضه کند. این بروکر در سال ۲۰۱۱ توسط عبدالله عباس تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در لیماسول قبرس قرار دارد.

اوربکس با ۱۳ سال فعالیت خود توانسته رگولاتوری‌های مختلفی برای کاربران خود فراهم کند. از رگوله‌های این بروکر می‌توان به کمیسیون خدمات مالی موریس (FSC)، سازمان خدمات مالی سیشل (FSA) و کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس (cySEC) اشاره کرد.

معامله‌گران می‌توانند به ۴ نوع حساب معاملاتی توربو (Turbo)، استارتر (Starter)، پریمیوم (Premium) و التیمیت (Ultimate) در بروکر اوربکس دسترسی داشته باشند. هر کدام از این حساب‌ها، خدمات متفاوتی را به کاربران ارائه می‌کند و معامله‌گران باید بر اساس استراتژی معاملاتی‌شان، یکی از آن‌ها را برای خود برگزینند.

بروکر اوربکس طیف گسترده‌ای از نمادهای معاملاتی مانند جفت‌ارزهای فارکس (Forex)، کامودیتی‌ها (Commodity)، سهام (Stock)، شاخص‌ها (Index) و ارزهای دیجیتال (Cryptocurrency) را در اختیار کاربران خود می‌گذارد. 

بروکر اوربکس خدمات مختلفی را مانند حساب پم (PAMM Account)، حساب دمو (Demo Account)، تقویم اقتصادی (Economic Calendar) و سرورهای خصوصی (VPS) را به کاربران خود ارائه می‌دهد. همچنین، معامله‌گران می‌توانند در این بروکر، به منابع آموزشی جامعی دسترسی داشته باشند.

کاربران اوربکس می‌توانند از پلتفرم‌های متاتریدر ۴ (Metatrader 4) و متاتریدر ۵ (Metatrader 5) در ۳ نسخه ویندوز، اندروید و آیفون برای انجام فعالیت‌های معاملاتی خود استفاده کنند.

در ضمن پشتیبانی این بروکر به صورت پاره‌ وقت در دسترس معامله‌گران است و کاربران ایرانی می‌توانند از طریق چت مستقیم و شبکه‌های اجتماعی به پشتیبانی فارسی دسترسی داشته باشند. 

 

اعتبار و رگوله‌های بروکر اوربکس (Orbex)

اوربکس توانسته بعد از ۱۳ سال فعالیت خود، رگولاتوری‌های با ارزشی برای بروکر خود کسب کند. این عمل منجر شده که اعتبار این بروکر تا حد شایسته‌ای افزایش پیدا کند و امنیت سرمایه‌ی کاربرانش به خوبی حفظ شود.

کمیسیون خدمات مالی موریس (FSC)، نهاد رگولاتوری است که بروکر اوربکس با نام تجاری Orbex Global Limited، تحت نظارت و استانداردهای خود قرار داده است. مجوزهای FSC از سال ۲۰۱۸، تمام مشتریان اوربکس را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

رگوله‌های بروکر اوربکس (Orbex Broker)

رگوله‌های بروکر اوربکس (Orbex Broker)

از سوی دیگر، بروکر اوربکس توانسته تحت نظارت سازمان خدمات مالی سیشل (FSA) تنظیم و رگوله شود. این بروکر به عنوان «فروشنده اوراق بهادار» با شماره SD۱۱۰ در FSA به ثبت رسیده است. این سازمان، وجوه و اجرای سفارشات مشتریان را در بروکر اوربکس تضمین می‌کند.

سومین رگولاتوری اوربکس، مربوط به نهاد کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس (cySEC) می‌شود. این نهاد، بروکر اوربکس را با شماره ۲۵۸۸۸۴ تحت نظارت خود قرار داده و آن را رگوله کرده است. نکته‌ی حائز اهمیت این است که این رگولاتوری، مشتریان ایرانی را تحت نظارت خود قرار نمی‌دهد و فقط از مشتریان اروپایی پشتیبانی می‌کند.

همچنین، بروکر اوربکس توانسته نمره ۴.۴ را از ۳۹ دیدگاه در سایت تراست پایلوت (Trustpilot) کسب کند. این سایت اعتبار بروکرها را بر اساس معیارهای خود و نظرات معامله‌گران مختلف تعیین می‌کند. 

اعتبار بروکر اوربکس (Orbex Broker)

اعتبار بروکر اوربکس (Orbex Broker)

تاریخچه و جوایز بروکر اوربکس (Orbex)

بروکر اوربکس در سال ۲۰۱۱، با ماموریت خدمت به معامله‌گران با ارائه یک محیط معامله‌گری قوی توسط عبدالله عباس (Abdallah Abbas) تاسیس شد. دفتر مرکزی این بروکر در لیماسول قبرس قرار دارد و در طی سال‌ها، توانسته شعب مختلفی در جهان ایجاد کند.

بازار هدف اوربکس در اوایل فعالیت خود، آسیا و خاورمیانه بود. در طی زمان، این بروکر توانست دامنه خود را فراتر از آسیا گسترش دهد و با پلتفرم‌های کاربر پسند و ارائه طیف گسترده‌ای از ابزارهای معاملاتی، مشتریان زیادی را از سراسر جهان جذب کند.

بروکر اوربکس به طور مداوم بر نوآوری تمرکز کرده و آخرین فناوری‌ها را برای افزایش کارایی معاملات و رعایت اصول اخلاقی به کار گرفته است. اوربکس توانسته در سال ۲۰۲۰، جایزه بهترین بروکر منطقه اروپا و منا را از آن خود کند. همچنین، این بروکر به عنوان شفاف‌ترین بروکر فارکس در سال ۲۰۲۳ انتخاب شد.

از جوایز کسب شده توسط بروکر اوربکس می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • برنده شفاف‌‎ترین بروکر فارکس در سال ۲۰۲۳
 • برنده جایزه بهترین بروکر آموزشی حوزه منا در سال ۲۰۲۲
 • برنده جایزه بهترین ارائه دهنده تحقیقات و آموزش فارکس در سال ۲۰۲۲
 • برنده جایزه یک دهه عملکرد فوق العاده در سال ۲۰۲۱
 • برنده بهترین تکنولوژی اجرای معاملات در سال ۲۰۲۱
 • برنده جایزه بهترین شرایط معاملات در سال ۲۰۲۰
 • بهترین بروکر فارکس اروپا در سال ۲۰۲۰
 • بهترین بروکر فارکس منا در سال ۲۰۲۰

تاریخچه و جوایز بروکر اوربکس (Orbex Broker) .

تاریخچه و جوایز بروکر اوربکس (Orbex Broker)

حساب‌های معاملاتی بروکر اوربکس (Orbex)

معامله‌گران می‌توانند در بروکر اوربکس، ۴ حساب معاملاتی مختلف را بر اساس معیارهای شخصی و استراتژی معاملاتی خود انتخاب کنند. این حساب‌ها شامل توربو (Turbo)، استارتر (Starter)، پریمیوم (Premium) و التیمیت (Ultimate) می‌شود و تمامی آن‌ها قابلیت حذف سواپ (Swap Free) یا اسلامی شدن را دارند.

حساب‌های معاملاتی بروکر اوربکس در مقدار وجه واریزی، کمیسیون (Commission) و اسپرد با یکدیگر تفاوت دارند و در دو پلتفرم معاملاتی متاتریدر ۴ و متاتریدر ۵ در دسترس هستند. این نکته حائز اهمیت است که حساب استارتر در پلتفرم معاملاتی متاتریدر ۵ قابل استفاده نبوده و دیگر حساب‌ها در این دو پلتفرم معاملاتی، تفاوت‌های جزئی دارند.

 در ادامه قصد داریم هر یک از حساب‌های معاملاتی اوربکس را بررسی کنیم.

 

 • حساب توربو (Turbo) 

بروکر اوربکس این حساب را به دلیل ارائه اسپرد پایین، برای اسکلپرها (Scalper) و کسانی که می‌خواهند در دوره کوتاه مدت معامله کنند، ایجاد کرده است. حداقل واریزی در این حساب ۵۰ دلار بوده و اسپرد آن به صورت شناور از ۰.۱ پیپ (Pip) شروع می‌شود.

قیمت پیشنهادی (Bid) و درخواستی (Ask) در این حساب کم بوده و کاربران می‌توانند معاملات خود را در کمترین زمان ممکن ایجاد نمایند. حداقل وجه برای ایجاد سفارش در حساب توربو، ۰.۰۱ لات (Lot) بوده و کمیسیون حساب شده در این حساب، ۲۵ دلار در جفت‌ارزهای فارکس و ۳۰ دلار در فلزات به ازای هر لات است.

معامله‌گران می‌توانند از دو پلتفرم معاملاتی متاتریدر ۴ و متاتریدر ۵ در این حساب استفاده کنند. این نکته مهم بوده که حداقل سرمایه اولیه در حساب توربو متاتریدر ۵، ۲۰۰ دلار است. استاپ اوت (Stop Out) محاسبه شده در این حساب، ۲۰ درصد است و معامله‌گران می‌توانند از لوریج (Leverage) حداکثر ۱:۵۰۰ در سفارشات خود استفاده کنند. 

حساب توربو بروکر اوربکس (Orbex Broker)

حساب توربو بروکر اوربکس (Orbex Broker)

 • حساب استارتر (Starter)

این حساب برای معامله‌گرانی است که تازه می‌خواهند فعالیت معاملاتی خود را شروع کنند. حساب استارتر مانند حساب توربو، حداقل وجه سپرده ۵۰ دلاری را دارا است و کاربران این بروکر می‌توانند از حداکثر لوریج ۵۰۰ برابری در سفارشات خود استفاده کنند.

اسپرد محاسبه شده در این حساب، به صورت شناور از ۱ پیپ شروع می‌شود و کمیسیون لحاظ شده، ۱۰ دلار در فلزات گرانبها و ۷ دلار در جفت‌ارزهای فارکس است. حساب استارتر، فقط در پلتفرم معاملاتی متاتریدر ۴ موجود است و معامله‌گران می‌توانند این حساب را به حساب اسلامی (بدون سواپ) تبدیل کنند. حداقل میزان سفارش در این حساب ۰.۰۱ لات است و از استاپ اوت ۲۰ درصدی پشتیبانی می‌کند.

 

 • حساب پریمیوم (Premium)

بروکر اوربکس حساب پریمیوم را با ویژگی‌های کمیسیون صفر و اسپرد کم، برای معامله‌گران با تجربه و حرفه‌ای در نظر گرفته است. حداقل وجه اولیه در این حساب برای پلتفرم معاملاتی متاتریدر ۴، ۳۰۰ دلار و برای متاتریدر ۵، ۵۰۰ دلار در نظر گرفته شده است.

اسپرد حساب پریمیوم به صورت شناور از ۰ پیپ شروع می‌شود و قابلیت اسلامی شدن را نیز دارد. این حساب مانند دیگر حساب‌های اوربکس از استاپ اوت ۲۰ درصدی پشتیبانی می‌کند و حداکثر لوریج قابل استفاده، ۵۰۰ برابر است.

 

 • حساب التیمیت (Ultimate)

تخصصی‌ترین حساب معاملاتی بروکر اوربکس، التیمیت نام دارد که مخصوص مدیران سرمایه و نهادهای مالی است. حداقل میزان سپرده در این حساب، ۲۵۰۰۰ دلار است و اسپرد تعیین شده برای آن ۰ می‌باشد.

کمیسیون محاسبه شده در حساب التیمیت، ۵ دلار به ازای هر لات است و قابلیت اسلامی شدن را دارد. این حساب مانند دیگر حساب‌های معاملاتی اوربکس، از حداکثر لوریج ۱:۵۰۰ پشتیبانی می‌کند و حداقل میزان سفارش و استاپ اوت به ترتیب، ۰.۰۱ لات و ۲۰ درصد است.

معامله‌گرانی که می‌خواهند با سپرده کم‌ مشغول به معامله شوند، می‌توانند از حساب نانو (Nano) بروکر ITBFX استفاده کنند. در این حساب حداقل سپرده ۱ دلار بوده و کاربران نیازی به پرداخت کمیسیون ندارند.

حساب‌های معاملاتی بروکر اوربکس (Orbex broker)

حساب‌های معاملاتی بروکر اوربکس (Orbex broker)

نماد‌های معاملاتی بروکر اوربکس (Orbex)

کاربران اوربکس می‌توانند در این بروکر، به بیش از ۳۰۰ نماد معاملاتی دسترسی داشته باشند. این نمادها شامل طیف وسیعی از جفت‌ارزهای فارکس، کامودیتی‌ها، سهام، شاخص‌ها و ارزهای دیجیتال می‌شود. در ادامه تمامی نمادهای معاملاتی بروکر اوربکس را مرور می‌کنیم:

 • بیش از ۴۰ جفت‌ارز فارکس شامل یورو به دلار (EURUSD)، یورو به پوند (EURGPD) و غیره
 • بیش از ۱۰ ارز دیجیتال شامل بیت‌کوین (Bitcoin)، اتریوم (Ethereum)، لایت‌کوین (Lite Coin) و غیره
 • بیش ۱۰ کامودیتی پر استفاده شامل فلزات گرانبها، انرژی‌ها و محصولات کشاورزی
 • بیش از ۲۰۰ سهام مشهور شامل سهام آمریکا، اروپا و انگلیس 
 • بیش از ۲۰ شاخص شامل شاخص‌های نقدی و فیوچرز (Futures)

 

خدمات و ویژگی‌های بروکر اوربکس (Orbex)

بروکر اوربکس برای رفع نیازهای انواع معامله‌گران، مجموعه‌ای جامع از خدمات تحلیلی و آموزشی را ارائه می‌دهد. این خدمات به گونه‌ای است که نیازهای معامله‌گران تازه‌کار و با‌تجربه را برآورده می‌کند. از خدمات و ویژگی‌های این بروکر می‌توان به حساب دمو (Demo Account)، حساب پم (PAMM Account)، تقویم اقتصادی (Economic Calendar)، سرورهای خصوصی (VPS) و سیگنال‌های معاملاتی اشاره کرد.

علاوه بر این موضوع، اوربکس منابع آموزشی ارزشمندی از جمله وبینارها، لغت‌نامه‌ فارکس و ابزارهای تحقیقاتی را برای حمایت از تصمیمات معاملاتی آگاهانه ارائه می‌دهد. در ادامه قصد داریم تمامی خدمات ارائه شده توسط بروکر اوربکس را بررسی کنیم:

 

 • حساب دمو (Demo Account)

بروکر اوربکس حساب معاملاتی دمو جامعی را به کاربران خود ارائه می‌دهد. این حساب برای کمک به معامله‌گران مبتدی و کسانی که می‌خواهند در یک محیط بدون ریسک، استراتژی‌های معاملاتی خود را امتحان کنند، طراحی شده است. این حساب با استفاده از وجوه مجازی، شرایط معاملات واقعی را شبیه‌سازی کرده و به کاربران اجازه می‌دهد بدون ریسک مالی، تمرین کنند. 

حساب دمو اوربکس در دو پلتفرم معاملاتی متاتریدر ۴ و ۵ موجود بوده و معامله‌گران می‌توانند تا سقف ۵ میلیون دلار حساب خود را شارژ نمایند. این حساب را می‌توان در ۴ حساب معاملاتی اوربکس شبیه‌سازی کرد.

 

 • حساب پم (PAMM Account)

یکی دیگر از خدمات منحصر به فرد بروکر اوربکس، حساب پم (PAMM) آن است. این حساب، ابزاری عالی برای سرمایه‌گذارانی است که علاقه‌مند به معامله، بدون شرکت مستقیم در بازار هستند.

این سرویس به کاربران این امکان را می‌دهد که وجوه خود را به معامله‌گران باتجربه‌ای که چندین حساب را به طور جمعی مدیریت می‌کنند، اختصاص دهند. سیستم پم به طور خودکار سود، زیان و کارمزد را به صورت متناسب بین حساب‌های اختصاص شده، توزیع می‌کند. 

حساب پم با بهره‌گیری از تخصص معامله‌گران باتجربه و در عین حال، بازدهی بالاتر سرمایه‌گذاری از طریق ریسک‌های مدیریت شده، برای معامله‌گران مبتدی بسیار سودمند است. همچنین، کسانی که می‌خواهند به عنوان مدیر سرمایه، حساب‌های تخصیص داده شده را مدیریت کنند، می‌توانند سود بیشتری نیز کسب کند.

حساب پم بروکر اوربکس (Orbex Broker)

حساب پم بروکر اوربکس (Orbex Broker)

 • تقویم اقتصادی (Economic Calendar)

تقویم اقتصادی، ابزاری حیاتی است که معامله‌گران از آن برای ردیابی رویدادهای مالی مهمی که می‌تواند بر بازارهای مالی تاثیر بگذارد، استفاده می‌کنند. با این حال، بروکر اوربکس سعی کرده است تا تقویم اقتصادی جامعی را در اختیار کاربران خود بگذارد. این تقویم اقتصادی، تصمیم‌گیری‌های سیاست‌گذاری و سایر رویدادهای مهم در کشورهای مختلف را همراه با تاثیرات مورد انتظار آن‌ها بر دارایی‌های مالی فهرست می‌کند. این ابزار برای کمک به معامله‌گران طراحی شده است تا با پیش‌بینی حرکات بازار، استراتژی‌های خود را به طور موثرتری انجام دهند. معامله‌گران می‌توانند تقویم بروکر اوربکس را بر اساس منطقه زمانی و ترجیحات خود، دسته‌بندی و فیلتر کنند.

 

 • منابع آموزشی و سیگنال‌های معاملاتی 

یکی دیگر از خدمات بروکر اوربکس، منابع آموزشی و تحلیلی آن است. این بروکر، مجموعه‌ای جامع از منابع آموزشی را ارائه می‌دهد که برای حمایت از معامله‌گران در تمام سطوح تجربه، طراحی شده است. 

این منابع شامل وبینارها، کارگاه‌های آموزشی و کتاب‌های الکترونیکی می‌شود که طیف وسیعی از موضوعات، از مفاهیم پایه معامله گرفته تا استراتژی‌های پیشرفته را پوشش می‌دهد. علاوه بر این موضوع، اوربکس تجزیه و تحلیل بازار را به عنوان سیگنال‌های معاملاتی به کاربران خود ارائه می‌دهد. کاربران اوربکس می‌توانند سیگنال‌های معاملاتی ارائه شده توسط این بروکر را برای ایجاد سفارشات خود استفاده کنند. این نکته حائز اهمیت است که برای دریافت سیگنال‌های معاملاتی اوربکس، کاربران باید سطح حساب خود را به لول ۴ افزایش دهند و هر ماه ۰.۵ لات معامله داشته باشند.

شما با انجام ماموریت‌هایی که توسط این بروکر تعیین می‌شود، می‌توانید سطح یا لول حساب خود را افزایش داده و به مجموعه‌ی کامل‌تری از خدمات اوربکس دسترسی داشته باشید.

منابع آموزشی و سیگنال بروکر اوربکس

منابع آموزشی و سیگنال بروکر اوربکس 

لول‌های حساب بروکر اوربکس (Orbex)

 • لول ۱: ثبت‌نام و احراز هویت در بروکر 
 • لول ۲: اولین واریزی به بروکر 
 • لول ۳: ایجاد اولین ترید لایو
 • لول ۴: ۱۰تا ترید لایو 
 • لول ۵ تا ۲۰: افزایش لول به ازای هر لات ترید
 • لول ۲۱ تا ۵۰: افزایش لول به ازای هر ۲ لات ترید
 • لول ۵۱ تا ۱۰۰: افزایش لول به ازای هر ۳ لات ترید
 • لول ۱۰۱ تا ۱۵۰: افزایش لول به ازای هر ۴ لات ترید
 • لول ۱۵۱ تا ۲۰۰: افزایش لول به ازای هر ۵ لات ترید

 

پلتفرم‌های معاملاتی بروکر اوربکس (Orbex)

بروکر اوربکس توانسته تمامی مجوزها و لایسنس‌های پلتفرم‌های معاملاتی متاتریدر ۴ و متاتریدر ۵ را دریافت کند. همچنین، کاربران این بروکر می‌توانند به پلتفرم مولتی ترمینال (MultiTerminal) متاتریدر ۴ دسترسی داشته باشند. 

پلتفرم‌های معاملاتی بروکر اوربکس در ۳ نسخه ویندوز، اندروید و آیفون موجود بوده و کاربران می‌توانند در تمامی نسخه‌ها به آن دسترسی پیدا کنند. برای دانلود این پلتفرم‌ها می‌توانید به صفحه‌ی اصلی بروکر اوربکس مراجعه کرده و سپس، نسخه مورد نیاز خود را از این سایت دانلود کنید.

 

پشتیبانی بروکر اوربکس (Orbex)

تیم پشتیبانی قوی، یکی از رکن‌های اساسی هر بروکر است. بروکر اوربکس سعی کرده است تا با متخصصان مجرب، تیم پشتیبانی خوبی را در اختیار کاربران خود بگذارد. پشتیبانی این بروکر به صورت ۲۴ ساعته در ۵ روز کاری (دوشنبه تا جمعه) در دسترس است.

معامله‌گران می‌توانند سوالات و مشکلات خود را به صورت چت زنده، تیکت، تماس تلفنی و ایمیل به پشتیبانی اوربکس ارجاع دهند. همچنین، پشتیبانی این بروکر در شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام و توییتر موجود است.

معامله‌گران ایرانی باید توجه داشته باشند که پشتیبانی اوربکس، ۸ صبح تا ۵ عصر پاسخگوی سوالات و مشکلات آن‌ها است. کاربران ایرانی می‌توانند از طریق تلگرام، واتساپ و پشتیبانی سایت به پشتیبانی فارسی اوربکس دسترسی داشته باشند. اگر قصد دارید به صورت ۲۴ ساعته به پشتیبانی فارسی در فضای معاملاتی امن دسترسی داشته باشید، پیشنهاد می‌شود از بروکر ITB استفاده کنید.

 

پشتیبانی فارسی بروکر اوربکس (Orbex broker)

پشتیبانی فارسی بروکر اوربکس (Orbex broker)

 

روش افتتاح حساب و ثبت نام در بروکر اوربکس (Orbex)

افتتاح حساب و ثبت نام در بروکر اوربکس برای کاربران ایرانی، بسیار راحت است. در قسمت زیر می‌خواهیم آموزش مرحله به مرحله ثبت نام در این بروکر را به شما نشان دهیم.

 • مرحله اول 

ابتدا کاربران ایرانی باید به صفحه رسمی فارسی‌زبان این بروکر مراجعه کنند. سپس از نوار بالایی این صفحه، باید بر روی «عضویت» کلیک نمایند.

 

ثبت نام در بروکر اوربکس (Orbex broker)

ثبت نام در بروکر اوربکس (Orbex broker)

 • مرحله دوم 

در این مرحله کاربران ایرانی بروکر اوربکس باید نام، نام خانوادگی را به زبان انگلیسی و فارسی وارد کنند. سپس، باید شماره تلفن و ایمیل خود را در بروکر قرار دهند و رمز عبور دشواری را برای خود انتخاب کنند.

پس از اتمام این مرحله، کاربران باید کد تاییدی که بروکر برای شماره همراه آن‌ها فرستاده است را وارد کنند. در انتهای کار، اوربکس به ایمیل واردی کاربرانی که می‌خواهند ثبت نام کنند، لینک تاییدیه ارسال می‌کند که آن‌ها برای فعالسازی حساب خود، باید بر روی آن کلیک کنند.

 

افتتاح حساب در بروکر اوربکس (Orbex broker)

افتتاح حساب در بروکر اوربکس (Orbex broker)

 • مرحله سوم

پس از اتمام مراحل بالا، کاربران باید مشخصات فردی مانند نام و نام خانوادگی به زبان انگلیسی، کدملی، تاریخ تولد، کشور محل تولد، ملیت و آدرس محل سکونت را در بروکر اوربکس قرار دهند.

 

احراز هویت در بروکر اوربکس (Orbex broker)

احراز هویت در بروکر اوربکس (Orbex broker)

 • مرحله چهارم

پس از وارد کردن مشخصات فردی، معامله‌گران ایرانی باید مدارک هویتی خود (کارت‌ ملی، گواهینامه یا پاسپورت) را در این بخش آپلود کنند. سپس، بعد از انجام این مراحل، اوربکس در طی مدت کوتاهی حساب کاربران را تایید کرده و اجازه فعالیت را برای آن‌ها صادر می‌کند.

کابینه شخصی در بروکر اوربکس (Orbex broker)

کابینه شخصی در بروکر اوربکس (Orbex broker)

واریز و برداشت بروکر اوربکس (Orbex)

بروکر اوربکس بستری را فراهم کرده است تا معامله‌گران ایرانی بتوانند به صورت آسان، واریز و برداشت را در حساب خود انجام دهند. کاربران ایرانی می‌توانند به دو روش تتر (USDT) و صرافی فارسی چنج (Farsi Change) حساب خود را شارژ بنمایند.

حداقل مبلغ واریزی در بروکر اوربکس، ۵۰ دلار است و معامله‌‌گران باید کارمزدی ۱.۵ دلاری را بابت آن پرداخت کنند. این نکته حائز اهمیت است که واریز وجوه به صورت تتر، فقط از شبکه‌ی ارز ترون (TRC-۲۰) قابل انجام است.

 

واریز در بروکر اوربکس (Orbex Broker)

واریز در بروکر اوربکس (Orbex Broker)

برداشت از حساب نیز مانند مراحل واریز در اوربکس است. معامله‌گران می‌توانند از دو روش تتر (USDT) و صرافی فارسی چنج (Farsi Change) وجوه خود را از اوربکس برداشت کنند. حداقل مبلغ برداشت در این بروکر ۱۵ دلار بوده و تراکنش‌های پرداختی تا حداکثر ۴۸ ساعت انجام می‌شود.

 

خدمات بروکر اوربکس (Orbex) به ایرانیان 

معامله‌گران ایرانی به راحتی می‌توانند در بروکر اوربکس فعالیت کنند و این بروکر بستری را فراهم می‌کند که نیازهای معاملاتی آن‌ها را برطرف کند. معامله‌گران ایرانی می‌توانند از طریق پلتفرم‌های معاملاتی بروکر اوربکس به طیف وسیعی از ابزارهای مالی دسترسی داشته باشند.

همچنین، بروکر اوربکس دامنه سایت فارسی‌زبان را برای کاربران ایرانی خود فراهم کرده است تا فعالیت‌ آن‌ها را در بازارهای مالی سهولت بخشد. پشتیبانی بروکر اوربکس فارسی به صورت پاره وقت در تمامی ساعات فعالیت خود، به صورت چت مستقیم و شبکه‌های اجتماعی در دسترس ایرانیان است.

مشتریان ایرانی بروکر اوربکس می‌توانند به به دو روش تتر و صرافی فارسی چنج، وجوه خود را از بروکر اوربکس واریز و برداشت کنند. در نگاه کلی می‌توان گفت که این بروکر، می‌تواند گزینه مناسبی برای کاربران ایرانی باشد.

 

نقاط قوت و ضعف بروکر اوربکس (Orbex)

بروکر اوربکس سعی کرده است تا تمامی نیازها معامله‌گران را در بستر خود برطرف کند. این بروکر از زمان فعالیت خود بدون حاشیه بوده و توانسته فضای معاملاتی امنی را برای کاربران خود فراهم کند. اما، بروکر اوربکس در کنار نقاط قوت‌اش، نقاط ضعفی نیز دارد که تاکنون نتوانسته آن‌ها را پوشش دهد. 

در جدول زیر به صورت خلاصه مزایا و معایب بروکر اوربکس برای کاربران ایرانی مشخص شده است:

مزایا معایب
ارائه انواع حساب‌های معاملاتی سرعت کم اجرای معاملات
واریز و برداشت آسان نداشتن کپی تریدینگ (Copy Trading)
دارای حساب پم (PAMM) کامل نبودن سایت فارسی‌زبان
پشتیبانی فارسی عدم پشتیبانی در روزهای تعطیل

 

جمع‌بندی

همانطور که در این مقاله خواندیم، بروکر اوربکس (Orbex Broker) در سال ۲۰۱۱ در قبرس تاسیس شد. این بروکر توانست زیر نظر رگولاتوری‌های معتبری همچون کمیسیون خدمات مالی موریس (FSC)، سازمان خدمات مالی سیشل (FSA) و کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس (cySEC) تنظیم و رگوله شود. 

کاربران این بروکر می‌توانند از ۴ نوع حساب معاملاتی توربو، استارتر، پریمیوم و اولتیمیت برای ایجاد سفارشات خود در بازارهای مالی استفاده کنند. بروکر اوربکس بیش ۳۰۰ نماد معاملاتی را شامل جفت‌ارزها، کامودیتی‌ها، سهام، شاخص‌ها و ارزهای دیجیتال را به کاربران خود ارائه می‌دهد. از خدمات ارائه شده توسط این بروکر می‌توان به حساب پم، حساب دمو، تقویم اقتصادی، سرورهای خصوصی (VPS) و منابع آموزشی جامع نام برد. 

از سوی دیگر، معامله‌گران ایرانی می‌توانند با ثبت نام و احراز هویت در اوربکس، به راحتی به فعالیت‌های معاملاتی خود بپردازند. پشتیبانی این بروکر به صورت پاره وقت در روزهای کاری در دسترس است و کاربران ایرانی می‌توانند به زبان فارسی به پشتیبانی دسترسی داشته باشند. اگر شما تجربه یا فعالیتی در بروکر اوربکس داشتید، می‌توانید آن را در بخش دیدگاه‌ها با ما در اشتراک بگذارید. 

 

سوالات متداول

 • آیا بروکر اوربکس معتبر است؟

بروکر اوربکس طی ۱۳ سال فعالیت خود توانسته رگولاتوری‌های معتبری در سطح بین‌المللی کسب کند. در ضمن تاکنون هیچ حاشیه و کلاهبرداری برای این بروکر، گزارش نشده است.

 

 • بروکر اوربکس از چه پلتفرم‌های معاملاتی پشتیبانی می‌کند؟

معامله‌گران می‌توانند از دو پلتفرم معاملاتی متاتریدر ۴ و متاتریدر ۵ در اوربکس استفاده کنند. 

 

 • آیا معامله‌گران ایرانی می‌توانند در بروکر اوربکس فعالیت کنند؟

بروکر اوربکس بستری را فراهم کرده است تا کاربران ایرانی بتوانند در آن، به راحتی ثبت نام و احراز هویت کنند. از سوی دیگر، این بروکر دامنه سایت فارسی‌زبان را برای مشتریان ایرانی فراهم کرده است.

 

 • حساب‌های معاملاتی بروکر اوربکس کدامند؟

کاربران بروکر اوربکس می‌توانند از ۴ حساب معاملاتی شامل توربو، استارتر، پریمیوم و اولتیمیت برای انجام سفارشات خود استفاده کنند. هر کدام از این حساب‌ها، ویژگی‌های مختص به خود را دارند و معامله‌گران باید طبق استراتژی معاملاتی‌شان، بهترین آن را انتخاب کنند.

5/5 - (2 امتیاز)
آیا این مطلب را می پسندید؟

نظرات

0 نظر در مورد راهنمای جامع بروکر اوربکس (Orbex) برای ایرانیان؛ بررسی ۲۰۲۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین